Babiš vystoupil po jednání se Zemanem a celou dobu ublíženě fňukal

ČTK

Premiér Andrej Babiš (ANO) | FOTO: ČTK

Premiér Andrej Babiš jednal s prezidentem Milošem Zemanem. Počkal si, až začnou hlavní večerní zprávy, a předstoupil před novináře, načež dokázal, proč pro opozici naprosto nebylo možné s ním cokoli dojednat. Celou dobu si nesmyslně stěžoval, kňoural a všechno zlo světa sváděl na opozici. Asi zapomněl, že už od počátku roku 2018 dělá v této zemi premiéra.

Rozhozený, unavený a evidentně bezradný Babiš dobře ví, že nyní musí ukázat svou schlíplou tvář a vypadat, že je hodný a otevřený jednáním. Dělá, že se diví, že mu opozice neustoupila, jenže to je samozřejmě nesmysl, za zavřenými dveřmi se Andrej Babiš chová úplně jinak. Je sprostý, arogantní a říká nesmysly.

FCM

Babišův tým připravil svého šéfa celkem dobře, ale i Marek Prchal už evidentně ztrácí glanc. Předseda vlády netuší, co dělat, neumí jednat, neumí debatovat a neumí tuhle zemi řídit. Ztratil většinu v poslanecké sněmovně, takže by měl podat demisi a odejít, protože všechno bude lepší než tohle.

Fascinující bylo i to, jakým způsobem Babiš mluvil. Když odpovídal na otázky, z velké části se jich jeho slova netýkala. Naučil se opakování pár vět, které se rozhodl použít, ať se ptá kdokoli na cokoli. Strašil občany tím, co všechno bez nouzového stavu přijde, ač se během dne ukázalo, že v mnohém vláda lže.

Tuhle agónii nejspíše budeme muset snášet až do hořkého konce. S pohledem na chaotického blábolila v Událostech ČT je ale dnes už jasné, že to bude agónie dlouhá a bolestivá. Mnohem horší, než jsme si kdy uměli představit.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner