Babiš vytáhl svoji estébáckou složku na Vystrčila. Důvod celé operace je jen jeden

Předseda senátu Miloš Vystrčil (ODS) (Pavel Hofman / FORUM 24)

Předseda senátu Miloš Vystrčil (ODS) | FOTO: Pavel Hofman / FORUM 24

Mohutná kampaň Andreje Babiše proti současnému šéfovi senátu Miloši Vystrčilovi je ve finále. Po tom, co karavan majitele hnutí ANO brázdil celý týden volební obvod, kde Vystrčil obhajuje svou pozici v horní komoře parlamentu, vydal Babiš soupis hříchů předsedy senátu, který by měl voliče donutit k tomu, aby ho už nevolili. Jednoduše vytáhl svoji estébáckou složku na politického konkurenta. Hříchy jsou to značné.

Tak například mu Babiš vyčítá, že kromě funkce senátora je ještě předsedou této komory a má několik dalších míst v komisích. Vyčítá mu, že je učitelem, předsedou svazku obcí Železnice Kostelec – Slavonice a že byl před 24 lety starostou Telče. Ze složky vyplývá, že na Vystrčila nic nemá, je to soupis lží, pololží smíchaných s několika pravdivými fakty jako například, že byl Vystrčil před 18 lety hejtmanem Vysočiny.

FORUM 24 (Pavel Hofman)

Kromě písemné složky Babiš zveřejnil také video. Na tom předčítá ony údajné hříchy šéfa senátu. Babiš tak nevědomě nabízí ukázku toho, jak asi vypadalo jeho udávání estébákům. Protože přesně tak, jako kdyby seděl před svým řídícím důstojníkem a kydal hnůj na svého konkurenta, video působí.

A přitom je naprosto zřejmé, proč tohle všechno Babiš dělá, proč tak usilovně agituje na prázdných náměstích volebního obvodu Vysočina a proč najednou dělá z Miloše Vystrčila pána všech pekel, i když mu byl dosud předseda senátu víceméně ukradený. Babišovi se nechce do vězení. Chce a potřebuje svoji kauzu Čapí hnízdo protahovat co nejdéle a potřebuje komplikovat průběh soudního řízení.

Proto potřebuje do senátu protlačit Janu Nagyovou, která kandiduje ve stejném obvodu jako Vystrčil. Už to samo o sobě je mimořádná troufalost a drzost, že Babiš poslal do voleb zaměstnankyni Agrofertu, která s ním měla spáchat dotační podvod a která nyní stojí před soudem. Jakákoliv jiná strana by takovou kandidátku do voleb nepustila, nebo by ji alespoň stáhla. Jenže Babiš potřebuje, aby se Nagyová do senátu dostala a získala imunitu. Tím se soud protáhne minimálně do doby, než ji senátoři vydají. Každý měsíc je teď pro Babiše dobrý, vzhledem k tomu, jak špatně pro něj soud zatím vypadá. Válka proti Vystrčilovi a kydání lží na něj tak nejsou ničím jiným než Babišovým bojem za co největší zkomplikování soudu. Až tak jednoduché to je.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]