Andrej Babiš opět nemluvil pravdu, když se dušoval, že on ani jeho firmy nebudou mít přístup k databázím elektronické evidence tržeb. Přestože EET začíná až zítra, už nyní se na mailech registrovaných podnikatelů objevují zprávy od společností, spadajících pod Babišův koncern Agrofert. Pokud se tedy na adresy, které patří budoucím uživatelům šmírovacího nástroje, dostanou newslettery s Vodňanským kuřetem,jak se podle informací Svobodného fóra děje už nyní, je jasné, že data z registru už kolují adresáři zaměstnanců velkopodnikatele a ministra financí.

Na nebezpečí shromažďování dat na jednom místě upozorňuje pravicová opozice již několik měsíců. V současnosti se však do písmene naplňuje to, před čím ODS a TOP 09 varovaly. Babiš má očividně přístup k emailovým adresám podnikatelů, které donutil použít svůj důmyslný nástroj, pomocí kterého může zničit jakéhokoliv obchodního konkurenta.

fb-edward-thomas-eet_ink_li-2

Pokud má Babiš možnost získat elektronické kontakty, je jasné, že veškerá další data, jako jsou tržby, nákupy a jiné důvěrné informace o obchodnících, budou následným zájmem druhého nejbohatšího muže ve státě. Znovu se tak ukazuje, že moc, kterou Babiš disponuje a jejíž navyšování nemá nikdo z koaličních partnerů tendenci omezit, je téměř neomezená.

 

V praxi totiž skutečnost, že muž, vládnoucí největšímu zemědělskému koncernu v České republice má přehled o podnikání ostatních živnostníků, znamená obrovskou sílu pro Andreje Babiše. Pomocí dat z EET totiž může plánovat svou expanzi a skupovat firmy, které mají finanční problémy, a stát se tak monopolním dodavatelem v zemědělské oblasti. S touto možností se také jednoznačně projeví diktování prodejcům a následné zdražování, které již nebude mít nikdo možnost zastavit.

Jestli se tedy někdo domníval, že Andrej Babiš opravdu chce pomocí elektronické evidence tržeb zlepšit výběr daní, bude brzy vyveden z omylu. Maily, nabízejícími drůbež to začíná, likvidací nespolupracujících to končí.

Pokud máte podobnou zkušenost s obdržením e-mailu z firem Andreje Babiše, prosíme, podělte se o ni s námi na adrese [email protected]. Děkujeme.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora