Babiš vzkazuje z Francie: Piju pivo za 15 eur. Vy si řekněte o slevu 2 Kč

twitter AB

Andrej Babiš si vychutnává pivo za 15 euro. | FOTO: twitter AB

Andrej Babiš poslal do České republiky, připravující se na orkán, pozdrav ze slunných hor Francie. Pochlubil se, že si na hřebenech pochutnává na pivu za 15 eur, a vzkázal cosi ve smyslu, že lidé v České republice mají být rádi, že od 1. května budou mít DPH na některé pivo 10 %. Prý by hospodští mohli dát slevu alespoň dvě koruny, doplnil ještě premiér.

Chudobě u PC, jak o občanech ČR píše Babišův velmi dobrý rodinný přítel Šablatúra, tak pan premiér vyslal jasný vzkaz. Ono je těch vzkazů vlastně více. Zaprvé, máme být vděční za to, že ho máme, protože zařídil levnější pivo. I když nic takového neudělal, jak donekonečna opakuje jeho pravá ruka Schillerová, pivo levnější nebude. Zadruhé, pan premiér posílá vzkaz: To se nám to hoduje, když nám to ostatní dotují.

Twitter AB

Andrej Babiš posílá pozdrav z Francie

No a nebyl by to Babiš, kdyby alespoň na dálku malinko neoroštoval takový ten hezký třídní boj, na kterém pracuje od svého novodobého vstupu do politiky. „Aspoň 2 kačky by vám provozovatelé mohli dát, hlavně v restauracích. A ještě jim v pokladně víc zůstane,“ vzkázal premiér z horské restaurace ve Francii. Prostě, hospodští kradli, tak jim nařídil EET. A teď ještě posílá občany, aby těm okradačům a rozvracečům státu řekli o slevu dvě koruny.

Jsou to samozřejmě lži a Babiš to moc dobře ví. V DPH na pivo napáchal s Alenou Schillerovou takový zmatek, že není příliš jasné kdo, co a jak má od 1. května účtovat. Je ale jasné, že v mnoha případech nevydělá nikdo nic a hospodský bude dál prodávat čepované i lahvové pivo s 21% DPH, například když si ho zákazník vezme domů. A například u stánku se nezmění vůbec nic. Provozovatelé neušetří ani haléř.

Nezbývá než Babišovi poděkovat za hezkou fotku s pivem za 15 eur a přát si, aby si ho vychutnával ve Francii co nejdéle.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner