Babiš žádá rezignaci Prymuly i Faltýnka: Neomluvitelná chyba, katastrofa, šok

repro ČT

Premiér Andrej Babiš | FOTO: repro ČT

Premiér Andrej Babiš se vyjádřil k tomu, jakým způsobem ministr zdravotnictví Roman Prymula porušil současná opatření. Uvedl, že vláda musí jít příkladem a že toto je neomluvitelná chyba. Ministr na své pozici končí.

„Je to katastrofa a absolutní šok. A nechápu,“ začal premiér tiskovou konferenci. „Taková chyba se nedá omluvit. Je mi úplně jedno, co tam pan ministr Prymula s panem Faltýnkem dělali, koho tam zvali a proč,“ dodal.

facebook Petra Fialy

Babiš oznámil, že požádal ministra Prymulu o rezignaci, a když ji nepodá, odvolá jej sám. Premiér již informoval prezidenta Miloše Zemana, který podle něj vyjádřil pochybnosti s tímto krokem.

Babiš na otázky novinářů uvedl, že zatím není schopen říci, kdo by měl Prymulu nahradit. „Najít schopného manažera na ministerstvo zdravotnictví není snadné,“ prohlásil zjevně unavený a otřesený Babiš.

Romana Prymulu spolu s prvním místopředsedou hnutí ANO Jaroslavem Faltýnkem vyfotili novináři deníku Blesk v pozdních nočních hodinách, jak vychází z luxusní restaurace na Vyšehradě. V té době již byly všechny restaurace z nařízení vlády uzavřeny. Prymula navíc neměl roušku.

Vítám rozhodnutí pana premiéra, bylo to jediné možné a správné řešení. Tento krok nám dává šanci udržet si důvěru věřejnosti při prosazování nezbytných opatření v boji proti epidemii,“ řekl k Babišovu oznámení vicepremiér Jan Hamáček.

Aktualizujeme

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner