Babiš zatvrzele odmítá obnovit krizový štáb. Bojí se, že by ho v televizi vystřídal Hamáček

ČTK

Ministr vnitra a předseda Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD) a premiér Andrej Babiš (ANO) | FOTO: ČTK

Každý den v České republice padá další a další rekord v počtu nemocných čínskou chřipkou COVID-19. Denní nárůst počtu nemocných už dávno překonal jarní údaje. Tak vypadá to vítězství nad koronavirem, kterým se chlubil Andrej Babiš. Nejen v počtu nemocných se tato druhá vlna, kterou právě procházíme, liší. Česká republika dosud nemá aktivovaný Ústřední krizový štáb. Ten sice fungoval v jarních měsících, teď se ale neschází a situaci v České republice neřeší. A jen tak řešit nebude. Protože Babiš nechce.

„My jsme dnes v úplně jiné situaci než za první vlny, kdy jsme omezovali pohyb lidem, byly zavřené hranice, nebyly ochranné pomůcky. S panem Hamáčkem sedíme za jedním stolem na vládě a on má na starosti, aby Česká pošta rozvezla ochranné pomůcky pro volby a pro lidi nad šedesát let,“ uvedl podle České televize Babiš.

Ten důvod, proč Ústřední krizový štáb dosud nebyl aktivován, je zřejmě zcela jednoduchý. Krizovému štábu šéfuje ministr vnitra. Tedy Jan Hamáček. Už v jarních měsících se Babiš mimořádně usilovně bránil tomu, aby krizový štáb zasedal. Nechtěl se nechat připravit o místo v televizi při tiskovkách, nechtěl přijít o pozici toho, který zachraňuje národ. Tato jeho zarputilost je nyní o to intenzivnější, jak se blíží volby. Babiš nechce, aby ho na tiskovkách vystřídal červený svetřík Hamáček.

A tak Česká republika bude stále nebezpečnější pro okolní země, dále porostou počty nakažených, pravděpodobně budou přitvrzovat vládní opatření. Protože nemůže kvůli premiérovi zasedat Ústřední krizový štáb, který by koordinoval pomoc a řešil aktuální problémy. Nebo by se o to alespoň snažil. Mimochodem, v neděli Babiš prohlásil, že vláda nechce opět zavírat školy. Po zkušenostech z jara to znamená jediné, vláda brzy zavře školy.

Zoufalá předvolební kampaň ČSSD postavená na červeném svetru, který slibuje, že obyvatele v krizi ochrání, nyní samozřejmě působí krajně legračně. Především protože nikdo nikoho neochánil. Roušky si lidé ušili sami, pomoci od státu se také nedočkali a teď se to všechno na ně valí znovu. Červený svetr zdárně pomohl Číňanům, kteří nám poslali předražené nekvalitní roušky. Hamáček bude dnes na jednání vlády bojovat za to, aby Ústřední krizový štáb byl aktivován. Babiš bude proti. Strategie obou je jasná. Vytřískat ze současné sitace alespoň nějaké to procento navíc. Jak smutné.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner