Babiš zaútočil na Kalouska s Topolánkem, ale obrátilo se to proti němu

Miroslav Kalousek (ČTK)

Miroslav Kalousek | FOTO: ČTK

Spoluzakladatel TOP 09 Miroslav Kalousek se na svém twitterovém účtu pochlubil fotografií s Mirkem Topolánkem. Expremiéra ve statusu označil za svého kamaráda a zavzpomínal na doby, kdy byli oba součástí vlády. Tento příspěvek na sociálních sítích vyvolal spoustu reakcí, včetně té od Andreje Babiše. Na ni ovšem ostře odpověděli oba bývalí předsedové svých stran.

„S kamarádem na pivě. Netvrdíme, že jsme všechno dělali dobře a že se nám všechno povedlo. Jsme si ale jisti, že naše úmysly vždycky dobré byly. A nebyli jsme ani sobci, ani lháři, ani srabi,“ napsal Kalousek na twitter, a odstartoval tak smršť kritických komentářů, nadávek a připomínek politických přešlapů dvojice na snímku.

Michael Kocáb a Michal Pavlíček (ČTK)

Jednoho z retweetů, který se do bývalého šéfa TOP 09 ostře pustil, si všimli i marketéři Andreje Babiše a ihned ho sdíleli na premiérově profilu. Přibyl jen status: „Největší korupčníci od revoluce.“ Na něj zareagovalo mnoho současných politiků. Například europoslanec Tomáš Zdechovský napsal: „Podle sebe soudím tebe, co?“ Další lidovec, Vít Ulrych, zase premiéra upozornil, že má konat: „Už jste podal trestní oznámení, když víte o korupci? Je to vaše občanská povinnost!“

Nejostřejších reakcí se ovšem Babiš pochopitelně dočkal od Kalouska s Topolánkem. „Od Tebe to fakt sedí, debile…“ vzkázal expremiér za ODS. To Kalousek byl o trochu shovívavější. „Jasně. My jsme byli první vláda, která Ti po časech opoziční smlouvy a po Grossově éře zaťala žílu,“ připomněl Babišovi Kalousek. „Takže Ti nezbylo, než si stvořit vlastní politický vehikl. Vzhledem k neomezeným zdrojům se Ti to povedlo, to ano. Ale ty neomezené zdroje jsi získal jak? Poctivou prací?“ zajímalo exposlance.

Babiš tedy opět narazil. Kalousek s Topolánkem totiž opravdu nepatří mezi ty, kteří by se zalekli, když je propaganda hnutí ANO začne napadat. Pro současnou politiku je škoda, že oba jsou již v „důchodu“ a nemohou svými zkušenostmi pomoci občas tápajícím demokratickým koalicím.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články