Babiš zaútočil na šéfku rozpočtové rady. Text vyšel ve dvou jeho médiích

Premiér Andrej Babiš  (FB Andreje Babiše)

Premiér Andrej Babiš | FOTO: FB Andreje Babiše

Předseda vlády Andrej Babiš prý nevlastní žádné vydavatelství. A už vůbec ne vydavatelství Mafra. Tam patří deník MF DNES i bulvární web Expres.cz. V obou těchto médiích vyšel ve čtvrtek totožný text o názorech šéfky Národní rozpočtové rady Evy Zamrazilové. Asi náhoda.

Text se nazývá „Proč se dnes můžeme zadlužit“ a tady je ukázka toho, jaký tón předseda vlády (nebo lépe řečeno ten člověk, co mu to napsal, protože on sám by to rozhodně nezvládl) používá: „Tak jsem o víkendu viděl, jak se předsedkyně Národní rozpočtové rady Eva Zamrazilová předváděla u Václava Moravce. Už v minulosti třeba tvrdila, že si prý krizovými záchrannými opatřeními pro firmy, podnikatele a živnostníky zaděláváme na problémy se zadlužením. Cože, chápete to? Taky jsme si údajně v předchozích letech nevytvořili dostatečné finanční rezervy. Fakt?“ Skutečná úroveň, viďte?

Zamrazilová normálně slušně v Otázkách Václava Moravce argumentovala, na rozdíl od ministryně financí Aleny Schillerové a obskurní postavičky Ilony Švihlíkové byla připravená a moderátor ji rozhodně nenachytal, že by nebyla schopna odpovědět na otázku. Jenže její odpovědi byly Babišově vládě nepříjemné.

Samozřejmě, i kdyby tenhle stát zkrachoval, Babiš nám bude tvrdit, že je všechno v pořádku, vláda věc zvládla a on je nejgeniálnější premiér, jakého kdy svět viděl. Ale zajímavé na tom je, že jeho média už vážně nepředstírají vůbec nic.

Takhle věc prezentoval bulvár Expres.cz, který jinak o politice píše minimálně:

Ano, prostě palec nahoru! Jak by taky ne, vždyť těm, kdo ten článek do systému daného webu dali, posílá peníze holding Agrofert, který Babišovi taktéž nepatří. Očekáváme tedy, že v příštích dnech vyjde v několika médiích vydavatelství Mafra text některého opozičního politika. Ale to asi těžko, protože manželka žádného z nich není na rozdíl od Moniky velká protektorka.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]