Babiš zkritizoval čínské investice do firem jeho konkurentů. Zaútočil i na EU

ČTK

Oligarcha Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Ačkoliv se Andrej Babiš ve většině názorů shoduje s Milošem Zemanem, našlo se i jedno téma, které ministr financí podrobil kritice. Nespokojen je vicepremiér s čínskými investicemi v České republice. Babišovi ovšem nevadí, že totalitní stát s obří podporou naší hlavy státu v ČR získává značný vliv, ale fakt, že miliardy, které Čína investuje směřují soukromým podnikatelům. Babiš sice přímo nejmenoval, ale svou zmínkou o ambicích investora do médií jasně ukázal na vydavatelství a televizi Jaromíra Soukupa, který je Babišovým ostrým kritikem a novináři, kteří pro něj pracují, jsou neustále podrobováni kritice ministra financí.

Babiš by si představoval, že čínští investoři budou stejně jako například Korejci stavět továrny a ne financovat soukromníky. „Zatím je tady jeden zázračný investor, který investuje do fotbalu, do médií, do piva. Nerozumím tomu, jaké jsou ty ambice,“ rozčílil se Babiš pro Blesk.

Putin Krym neopustí, to prý sankce neovlivní

Kromě Číny se Babiš opřel i do postoje Evropské unie vůči anektovanému Krymu a Ukrajině všeobecně. Podle vicepremiéra Vladimir Putin určitě nebude chtít obsazené území opustit. „Z Krymu určitě neodejde. Ukrajina dneska není velkým tématem a je to škoda. Nevidím, že by EU chtěla Ukrajině teď nějak výrazně pomoci,“ tvrdí Babiš. Problematiku podle něj nevyřeší ani sankce proti Rusku, které stejně jako prezident Zeman odmítá.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner