Babiše budou podporovat Rusové. Musí získat hlasy fanoušků Kremlu

Andrej Babiš (ANO) (ČTK/Petr Kupec)

Andrej Babiš (ANO) | FOTO: ČTK/Petr Kupec

Andrej Babiš má před sebou velký úkol. Musí se pokusit nahradit Miloše Zemana v čele kontingentu fanoušků Ruské federace, ruského stylu života, normalizace, konspiračních teorií a čehokoli antisystémového. Je jisté, že to bude právě on, koho budou „tlačit“ řetězové e-maily a dezinformační weby. Přesto je těžko představitelné, že by dokázal být takovým svorníkem dezolátů všeho druhu.

Ruská federace má hned několik důvodů, proč se jejím kandidátem stane Babiš. Samozřejmě nejprve se může zdát, že to bude zástupce SPD Jaroslav Bašta, ale průzkumy mu žádné šance nedávají a celkově je vidět, že Okamurovo hnutí tuto volbu vzdalo, protože není naděje, aby vyhrál Okamura sám. Tak nasadilo pseudokandidáta a tím to hasne.

Kniha Návrat ze SSSR a Popraveni "Návratu ze SSSR" (FORUM 24)

Je dobré si vzpomenout, koho podporovaly dezinformační weby a řetězové e-maily v posledních letech. Kromě Zemana to byl právě Babiš a jeho vláda. Souvisí to hlavně s tím, že právě Babiš je schopen prosazovat ruské zájmy. Jen si vzpomeňme, jak spolu s Karlem Havlíčkem tlačili na to, aby se Rusko mohlo účastnit tendru na dostavbu Dukovan. Vzpomeňme si, kdo držel u moci tu nejtvrdší ruskou pátou kolonu, tedy Komunistickou stranu Čech a Moravy, a prosazoval, co si přála, včetně například snížení rozpočtu Armády České republiky.

Hnutí ANO je nejen spojencem, ale nejsilnější silou všech temných proudů v České republice. Proto byl Babišův největší přítel Viktor Orbán. A byl to ostatně Babiš, který jako člen vlády v roce 2014 po ruské okupaci Krymu prohlásil, že to území přece patří Rusům. Teď to trochu skrývá, ale i toto všechno je za tím bojem za „naše lidi a naše zájmy“. A o tom, že Babiš zařídil, aby jeho syna na Krym odvezl Rus Petr Protopopov, snad ani nemusíme mluvit.

A v čem by se Rusku tak strašně hodilo, aby Babiš byl i prezidentem? Nejsou tu ty výhody jako u premiéra, tedy velké množství pravomocí. Jenže Ruská federace se dlouhodobě snaží jak o rozkládání demokracií, tak zejména o nedůvěru v instituce, k čemuž se jí hodí jakýkoli antisystémový prvek. A v tomto případě by byla antisystémovým prvkem hlava státu. Co víc si přát?

Andrej Babiš nesmí být zvolen z mnoha důvodů. Tím hlavním vzhledem k zahraničně-politickému kontextu ale je to, že by se z toho radoval Kreml.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články