Babiše čínská agentura pochválila za to, jak to Pompeovi nandal. Zase jsme slavní

Mike Pompeo a Andrej Babiš (Twitter A. Babiše)

Mike Pompeo a Andrej Babiš | FOTO: Twitter A. Babiše

Čínská oficiální státní agentura Sin-chua si chválila, jak premiér Andrej Babiš vzdoroval americkému ministrovi zahraničí a nepřistoupil na americké představy o světě. To se zas máme čím chlubit.

Agentura Sin-chua, která je pod přímou kontrolou čínských komunistů, napsala: „Na své druhé cestě do Evropy během necelého měsíce pokračoval americký ministr zahraničí Mike Pompeo nepřekvapivě ve své zlovolné kampani hrubého urážení Číny a indoktrinoval tak ‚přátele Ameriky‘ pomluvami a lží a dalším oživováním studené války.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Na tiskové konferenci s českým premiérem Andrejem Babisem Pompeo zopakoval svou protičínskou agendu a bezdůvodně označil tuto zemi za hrozbu. K jeho zděšení český premiér nepřijal jeho rétoriku a namísto toho řekl, že Česká republika ‚je suverénní zemí a nevidí zde žádnou významnou hrozbu‘. Pompeo neúnavně zmiňoval Huawei jako hrozbu a neposkytl konkrétní důkazy, které by podpořily jeho tvrzení. Naopak, jak odhalil bývalý spolupracovník NSA Edward Snowden a WikiLeaks, byly to Spojené táty, kdo zavedl neslavný globální dohled.“

Pak ještě čínská agentura líčí, jak se Pompeovi podle Číňanů nedařilo ani v dalších zemích a byl kritizován ohledně záležitostí spojených s technologií 5G ve Slovinsku i Rakousku. Nejde prý o lidská práva, demokracii a hodnoty západní civilizace, ale o to, kdo získá větší část koláče v budoucím podnikání a následném ovládání světa.

„Bývalý ředitel CIA“ se podle Číňanů při své cestě do Evropy choval jako jeden z té „hrstky amerických politiků, kteří stále věří, že Amerika má za úkol zachránit a ovládnout svět“.

Tak to je hezké, že náš premiér je tak významný, že si jeho boje za naši suverenitu všimli i soudruzi z Pekingu. To má skutečně váhu. Pro někoho.

My si tady u nás ale můžeme také myslet, že Babišovi je úplně ukradená americká, čínská nebo jakákoli jiná dominance. Prostě jen potřeboval vyslat nějaký signál našim komunistům, kteří jeho vládu drží svými hlasy nad vodou. Babiš by byl nejspíš schopen plynule přecházet od pozice proamerického jestřába k propagaci tradiční čínské medicíny a léčiv z rohu jednorožců, kdyby to pro něj bylo výhodné.

Nemusí nás nutně všichni za všechno chválit, když ale někoho pochválí režim v Pekingu, není to úplně vyznamenání.

(german.xinhuanet.com)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]