Babiše vyfotili s cizí slepicí. Ty jeho vypadají trochu jinak

Uděláme hezkou fotku s hezkou slepičkou. Vymysleli marketéři Andreje Babiše. Aby to vypadalo, že pan premiér má rád slepice a moc by chtěl, aby se jim žilo dobře, a nemá rád klecové chovy. Jenže situace je typicky babišovská. Jeho ANO zabránilo tomu, aby  zákaz klecových chovů prošel. Konkrétně například Jaroslav Faltýnek, šéf poslanců ANO a exmanažer Agrofertu.

Současně je Agrofert jedním z největších producentů vajec v České republice. Drtivou většinu vajec holdingu snášejí slepice z klecových chovů. „O pozměňovacím návrhu se rozhodovalo ve výboru pro životní prostředí a zemědělském výboru. Návrh nakonec neprošel ani v jednom z nich. V obou výborech hlasovali proti návrhu všichni poslanci vládní strany ANO. Naopak mezi podporovateli návrhu byli Piráti, TOP 09, ODS, ČSSD i část SPD a KDU-ČSL,“ uvádí Ivo Krajc z neziskové organizace Obraz – obránci zvířat.

A právě obránci zvířat vadí holdingu. „V naší firmě zvažujeme možnosti, jakým směrem se v této oblasti v dalších letech vydat, nicméně zatím nemáme jednoznačný závěr. Výroba vajec je dlouhodobě ekonomicky neefektivní z důvodu neúnosných investic vyvolaných nátlakem aktivistů,“ uvedl mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka. Přeloženo, obránci, kteří požadují, aby slepice nebyly chovány v děsivých podmínkách, kazí byznys Agrofertu. V návaznosti na to politická divize Agrofertu, hnutí ANO, překazí snahu zrušit klecové chovy. Každodenní příklad střetu zájmů.

Zpět k té fotografii Babiše se spokojenou slepicí. Takhle nevypadají zvířata z klecových chovů. Takhle možná vypadá slepice ve výběhu na Čapím hnízdě. Slepice z klecového chovu je na druhém snímku. Jsou to zvířata žijící v otřesných podmínkách. Jak to v klecovém chovu vypadá, ukazují záběry organizace Obraz – obránci zvířat.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner