Babišova dcera jako nový marketingový trumf Marka Prchala

Facebook A.Babiše

Vivien Babišová s tatínkem | FOTO: Facebook A.Babiše

Popularita hnutí ANO a jeho předsedy Andreje Babiše klesá. Lidem už se přestává líbit, že premiér dělá mezinárodní ostudu, šetří se, zda nekradl evropské peníze, a navíc neplní sliby, které svým voličům dal, aby se stal předsedou vlády. Je tedy třeba vymyslet nová témata, jimiž Babiš vylepší svou pošramocenou image. Stačilo opět opisovat od amerického prezidenta a nápad je tu. Přivítejte Vivien Babišovou, obdobu Ivanky Trumpové.

Neoriginální byly už v Číně vyrobené a Německu potištěné červené kšiltovky, kterými premiér sliboval „Silné Česko“. Originální nápad se zrodil za mořem a tam se zřejmě Babiš a jeho marketingový tým rozhodli čerpat i další ideje.

Proto se na scéně zničeho nic objevuje sedmnáctiletá dcera ministerského předsedy, která ve čtvrtek se svým otcem navštívila recepci na francouzské ambasádě. Mimo jiné se setkala i s prezidentem Zemanem a svému otci tak udělala velkou službu.

Dokázala totiž na chvíli uklidnit rozjitřenou atmosféru, která v posledních dnech mezi hlavou státu a premiérem panuje. Navíc zaujala i bulvár, který řešil především to, co měla Vivien Babišová na sobě a srovnával ji s matkou Monikou.

Právě to nyní šéf hnutí ANO nutně potřebuje. Jakákoliv zmínka o jeho osobě v pozitivní konotaci, nebo dokonce pochvala se strašně hodí. Je třeba nějak utlumit zprávy o auditu Evropské komise, Čapím hnízdě, zvyšování daní nebo premiérově neschopnosti se postavit prezidentovi.

Marek Prchal tedy zvolil cestu, ozkoušenou už v USA a do hry se zapojuje dítě, které by podle nepsaných zvyklostí nemělo být v politickém boji zneužito. Je to však právě Babiš, kdo tohle pravidlo porušuje.

Nejprve to bylo ve chvíli, kdy své dvě děti z prvního manželství udělal zodpovědné za podezřelé machinace s penězi od EU na Čapím hnízdě. Tehdy neváhal ze svého syna udělat blázna a za psychicky nemocnou prohlásil i svou starší dceru.

Nyní používá děti, které má s dlouholetou partnerkou a nyní manželkou (svatba je považována jako jeden z Babišových předvolebních tahů) Monikou. Zatím tedy jen Vivien, kterou vyvedl do společnosti. A že bylo skutečně z čeho vybírat. Kromě Zemana nechyběla ani ministryně spravedlnosti Marie Benešová, jejíž demisi žádají stovky tisíc Čechů, nebo novic v Babišově kabinetu, ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

Jednou akcí to však patrně neskončí. Monika je už obehrané téma a mladá dáma po boku premiéra bude chvíli bulvár a magazíny pro ženy bavit. Vivien tak hezky poslouží svému tatínkovi jako kouřová clona, aby mohl v klidu zametat své problémy pod koberec.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner