Babišova exmanželka: Rozhovor Slonkové a Kubíka odsuzuji. Je to kampaň

Premiér Andrej Babiš (ČTK)

Premiér Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Pro TV Nova se v aktuální kauze únosu Andreje Babiše ml. vyjádřila jeho matka Beata Babišová. Odsoudila novináře Sabinu Slonkovou a Jiřího Kubíka z webu Seznam Zprávy, kteří reportáž přinesli.

„Jako matka Andreje Babiše mladšího cítím povinnost vyjádřit se,“ uvedla. Ona sama prý reportéry Slonkovou a Kubíka upozornila na to, že její syn je nemocný. „Tento rozhovor sugestivními otázkami vedli tak, aby vyzněl v neprospěch Andreje Babiše staršího,“ sdělila.

„Požádala jsem advokáty o ochranu práv naší rodiny,“ řekla paní Babišová s tím, že si přeje, aby se další novináři „na této kampani nepodíleli“.

„Tím, že byla zveřejněná adresa našeho bydliště, dnes nemůžeme svobodně ani vyjít z bytu na ulici. Prosím novináře, aby respektovali naše soukromí, zdravotní stav našeho syna a dál nás neobtěžovali,“ říká Babišová.

Vyjádření Beaty Babišové neodpovědělo na žádné otázky – neosvětlilo podivnou cestu na Krym ani to, proč v reportáži matka svého syna ani jednou nepřeruší, pokud má pocit, že by neměl říkat to, co zaznělo.

Beata Babišová téměř doslova hovořila tak jako její bývalý manžel, čeký premiér: O sugestivních otázkách, o kampani a tak dále. A shodou okolností poté, co Babiš přiletěl do Ženevy a těsně před tím, než sám předseda vlády na TV Nova vystoupí.

Plné znění vyjádření Beaty Babišové

„Vážení, zdravím vás ze Švýcarska. Jako matka Andreje Babiše mladšího cítím zásadní povinnost vyjádřit se ke skandálnímu útoku proti soukromí mého syna a mě. I přestože jsem reportéry Slonkovou a Kubíka výslovně upozornila na to, že můj syn je nemocný, a proto rozhovor s ním nepřipadá v úvahu, udělali to, že skrytou kamerou rozhovor se mnou a mým synem natočili a zveřejnili.

Tento rozhovor sugestivními otázkami vedli tak, aby vyzněl v neprospěch Andreje Babiše staršího a skandalizací naší rodiny. Jako matka nemocného syna tento postup novinářů Slonkové a Kubíka striktně odsuzuji a žádám všechny slušné novináře, aby se k této nehorázné kampani nepřipojovali. A dále neubližovali mým dětem a celé naší rodině.

Tím, že byla zveřejněná adresa našeho bydliště, dnes nemůžeme svobodně ani vyjít z bytu na ulici. Prosím novináře, aby respektovali naše soukromí, zdravotní stav našeho syna a dál nás neobtěžovali.

Požádala jsem naše advokáty o ochranu práv celé naší rodiny. Ještě zvlášť žádám paní Slonkovou a pana Kubíka, kteří po měsíci zase přišli do domu, kde bydlíme, 16. listopadu 2018, aby nás už neobtěžovali, protože už s nimi hovořit nebudeme. Děkuji.“

Zde je redakční komentář deníku FORUM 24:

Beata Babišová a Andrej Babiš (archiv)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]