Babišova hejtmanka si ráda přilepší ze státních peněz

ČTK

Jana Vildumetzová | FOTO: ČTK

Nově zvolená hejtmanka Karlovarského kraje a favoritka hnutí ANO na šéfku asociace krajů Jana Vildumetzová, má evidentně k penězům daňových poplatníků stejný vztah jako Andrej Babiš. V minulosti totiž ráda pobírala odměny za své působení v roli starostky Horního Slavkova. Podle informací serveru Týden.cz si nová hvězda babišovců několikrát vyplatila desetitisícové částky za práci, která byla její povinností.

Vildumetzová, která ještě v roce 2014 kandidovala do karlovarského zastupitelstva za ODS, změnila kabát velmi rychle. Díky angažmá v hnutí ANO se dostala na ministerstvo vnitra, kde vystřídala v pozici náměstkyně ministra Adrianu Krnáčovou, která zamířila do čela pražského magistrátu. Zároveň se také stala šéfkou odboru veřejné správy, dozoru a kontroly. Paradoxně toto oddělení dříve nebylo spokojeno s jednáním Vildumetzové jako starostky Horního Slavkova.

ČTK

V minulosti totiž nově jmenovaná hejtmanka dostávala od radnice každoročně 20 tisíc korun, což vykazovala jako dar své vedoucí. Zvláštní však kontrole přišel až stotisícový dar, který na popud nespokojené občanky Horního Slavkova, nařídila zrušit. Činnost nad rámec běžných pracovních povinností, jak dar prezentovalo město, nebyl pro odbor veřejné správy dostatečným důvodem k tomu, aby Vildumetzová získávala tak vysokou odměnu.

ČTK

Je tedy třeba se na novou hejtmanku Karlovarského kraje podívat jako na političku, která v první řadě dbá na své dobro a ne na zájmy občanů. Proto by její zvolení do čela Asociace krajů České republiky mělo být podrobeno ostré kritice ze strany všech dalších hejtmanů. Samozřejmě kromě těch, kteří patří hnutí Andreje Babiše.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner