Babišova Mafra přichází o klíčovou novinářku Zuzanu Kubátovou. Dala výpověď

Sídlo mediální skupiny Mafra (ČTK)

Sídlo mediální skupiny Mafra | FOTO: ČTK

Vydavatelský dům Mafra místopředsedy vlády a ministra financí Andreje Babiše opouští uznávaná ekonomická novinářka Zuzana Kubátová, vedoucí ekonomického oddělení Mladé Fronty Dnes. Přechází do zpravodajského projektu na Seznam.cz.

Jak Kubátová potvrdila na dotaz HlídacíPes.org, výpověď podala v Mladé Frontě Dnes včera. V redakci by měla působit ještě do konce května, kdy jí vyprší výpovědní lhůta.

Důvody odchodu ale nechtěla specifikovat. „Nechci to komentovat, je to osobní věc,“ říká Kubátová.

V MF Dnes působila už na začátku své novinářské kariéry, pak se do ní po letech strávených v Hospodářských novinách a na webu Aktuálně.cz v roce 2014 opět vrátila.

V deníku zůstala i po odchodu Sabiny Slonkové z postu šéfredaktorky v létě 2014.

Kam nyní Kubátová míří, nechtěla uvést, podle informací HlídacíPes.org ale bude pracovat v nově spuštěném projektu Seznam Zprávy. Je též pravděpodobné, že Kubátová není jediná, kdo se z MF Dnes chystá v blízké době odejít.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články