Babišova Mafra se musí omluvit Langerovi. Je to prý morální vítězství

ČTK

Ivan Langer | FOTO: ČTK

Mediální skupina Mafra neuspěla s dovoláním k Nejvyššímu soudu, a musí se tak omluvit exministru Ivanu Langrovi za články, které ho spojovaly s kontroverzním podnikatelem Františkem Mrázkem. Kromě toho musí nakladatelství patřící ministru financí Andreji Babišovi zaplatit náhradu nákladů dovolacího řízení. Bývalý ministr vnitra považuje rozsudek za morální vítězství, ale upozorňuje, že v boji za očištění svého jména bude pokračovat i nadále.

Omluva se týká tvrzení, že Langer je ve spisu Krakatice „podezřelý“ z propojení na organizovaný zločin kolem bosse Mrázka. Články vyšly v deníku Mladá fronta Dnes a na serveru Idnes.cz. Mafra se hájila tím, že vycházela z přepisů policejních odposlechů. „Žádný rozsudek soudu, ani toho Nejvyššího, nemůže smýt špínu jednou vrženou a odčinit léta opakovaných lží a urážek. Přesto toto rozhodnutí považuji za velké morální vítězství a potvrzení správnosti mé vůle a odhodlání bojovat za očištění svého jména,“ napsal Langer deníku FORUM 24. „A v tomto hodlám vytrvat! Věřím, že tzv. Příběh o Íčku přiměje každého přemýšlivého člověka k zamyšlení nad obsahem pojmu ,virtuální realita‘ a nad tím, jak snadno se každý z nás může stát její obětí…,“ dodal.

reprofoto ČT

Langer se žalobou na ochranu osobnosti domáhal omluvy několik let, nejdříve ale jeho nárok pražský městský soud v roce 2010 zamítl. Langer se odvolal k vrchnímu soudu, ten nařídil kauzu projednat znovu a městský soud bývalému politikovi částečně vyhověl.

Další soud, kde proti sobě budou stát Langer a Mafra, respektive tentokrát Lidové noviny kvůli kauze Vidkun, se bude konat na konci dubna.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner