Babišova manipulace ve sněmovně: Strašil tím, že demonstranti budou zapalovat auta

archiv

Tomáš Klus na demonstraci | FOTO: archiv

Premiér Andrej Babiš pronesl v poslanecké sněmovně velmi dlouhý projev, chválil v něm vládu, očernil, koho mohl, a zopakoval všechny známé věci, které říká stále dokola. Je ovšem zjevné, že demonstrace mu opravdu vadí, protože opět manipuloval – snažil se občany vystrašit tím, že na podzim budou v ulicích nepokoje.

„Proč tam někdo vystoupí a má na sobě žlutou vestu. Co tím chce říct? Že v listopadu budeme zapalovat auta na Pařížské?“ ptal se Babiš a narážel tím na hnutí žlutých vest, které celé měsíce demonstrovalo ve Francii a neobešlo se to bez problémů.

Jenže na Letné ve žluté vestě na pódiu vystoupil zpěvák Tomáš Klus. A bylo i uvedeno proč – organizátoři sdělili, že Klus je dobrovolník spolku Milion chvilek pro demokracii a pomáhal s rozdáváním letáků v Brně. Všichni dobrovolníci na demonstraci měli žluté vesty proto, aby byli na první pohled poznat.

Babiš použil výhrůžku prezidentského mluvčího Jiřího Ovčáčka, který podzimními nepokoji straší již několik dní. Je to paradoxní vzhledem k tomu, že se jednalo o velmi klidnou a pokojnou akci.

Premiér prohlásil, že opozice se snaží destabilizovat zemi. Několikrát řekl, že nebyl agentem StB, ač je to již slovenskými soudy prokázáno.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner