Babišova Mf DNES jako nový lidový soud. Ví, jak to bylo se znásilněním u Lovosic

Případ znásilnění šestnáctileté dívky na Litoměřicku budí mnoho emocí. Zatím nejvíce na věc upozornil šéf SPD Tomio Okamura, který se rozhodl spustil lynč moderátorky Českého rozhlasu za to, že po něm chtěla zdroje jeho tvrzení. Ale je tu nový účastník případu – Mf DNES z holdingu Agrofert, kterou vede Jaroslav Plesl. Ta už má podle titulního článku dokonce rozsudek.

V textu se dozvídáme, jak vše přesně proběhlo, ač žádný soud reálně neproběhl a muž je teprve ve vazbě. Nejde vůbec o to, že by nebylo naprosto jednoznačně nutné čin odsoudit, ale rolí novinářů opravdu není vynášet rozsudky a vyvolávat paniku a hysterii ve chvíli, kdy ani není doopravdy jasné, kdo je skutečně zadržený muž. Policisté totiž ani nevědí jistě, odkud pochází.

V případě podobných útoků vždy dojde k tomu, že je zneužijí nacionalisté a populisté aby vystrašili veřejnost. To, co proběhlo na Okamurově profilu, kdy novinářce lidé přáli znásilnění i smrt za to, že pouze dělala svou práci, to jen dokazuje.

A že podobnoou věc udělá Mf DNES? Pod Pleslovým vedením je taková věc očekávatelná. Na podzim 2017 například zveřejnil tento deník článek s titulkem „Český chlap by to neudělal“ s výpovědí ženy, kterou měl napadnout migrant. Soud jej ovšem zprostil obžaloby. Z čánku bylo zjevné, že redakce Babišových novin s rozsudkem nesouhlasí a snaží se vyvolat dojem, že uprchlíci utíkají do České republiky, kde znásilňují. Reálně ovšem v České republice dojde ke 12 tisícům znásilnění ročně a většina z nich proběhne mezi lidmi, kteří se znají, například v rodině, ve škole nebo v práci.

Pleslovy/Babišovy noviny tak opět našly nové dno.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner