Babišova MF DNES štve seniory proti opozičním stranám. Kampaň v plném proudu

Eric Drooker

Redaktorka Eva Pospíšilová, která se v MF DNES proslavila například zveřejněním toho, jaký majetek má generální ředitel České televize Petr Dvořák, opět otevřeně bojuje za svého šéfa a majitele v jedné osobě, Andreje Babiše. Na titulní straně středeční MF DNES totiž vyšel článek s titulkem „Opozice zablokovala pět tisíc důchodcům“.

Pospíšilová pokračuje ve své kariéře zaměstnankyně propagačního oddělení holdingu Agrofert skutečně zdatně. Článek vyznívá jasně – ODS a TOP 09 nepřejí důchodcům peníze navíc, a proto se rozhodly vetovat návrh hodné vlády, která jim chtěla přilepšit. Jen se na to podívejte! Za čtrnáct dní jsou přece volby!

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Pospíšilová ve svém textu cituje předsedy poslanců ODS a TOP 09 Zbyňka Stanjuru, resp. Miroslava Kalouska. A dále také poslankyni hnutí ANO Janu Pastuchovou, pro MF DNES se také vyjádřil předseda komunistů Vojtěch Filip. Vzkaz je tím jednoznačnější, čím více se člověk začte – opozice prostě chce chudé seniory.

Zaměstnankyně MF DNES si evidentně přeje, aby přídavek byl schválen rychle. Připomíná proto, že problémy by mohl dělat ještě „senát ovládaný opozicí“, zato o kritice, o blížících se volbách a o tom, jak se Česká republika stále více zadlužuje, tak nějak pomlčela.

Ještě je ale důležitý jeden aspekt. Titulek „Opozice zablokovala pět tisíc důchodcům“, který nese článek v žánru zprávy, bohužel neodpovídá realitě. To, co opozičním poslancům totiž vadilo nejvíce, byl návrh na to, že se věc bude projednávat zrychleně. Stanjura v této souvislosti uvedl poměrně zásadní věc: u zrychleného projednávání by nebylo možné podávat pozměňovací návrhy.

To však paní Pospíšilovou nezajímá, protože úkol zněl jasně. Volby se blíží, je třeba zdiskreditovat opozici, protože boj s koronavirem prohráváme na celé čáře. Možná by se na ty noviny měl někdy podívat ten slavný Úřad pro dohled nad financováním politických stran a hnutí. Plat paní Pospíšilové je totiž přímou součástí volební kampaně.

Články v Lidových novinách a MF DNES sledujeme v rámci projektu Analýza fungování médií patřících do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše podporovaného Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články