Babišova paranoia: Poslankyně STAN Kovářová na něj prý poštvala ČT

Facebook

Poslankyně STAN Věra Kovářová | FOTO: Facebook

Premiér Babiš má utkvělou představu, že po něm neustále někdo jde. Když to není europoslankyně Monika Hohlmeierová nebo dvojice ZdechovskýPeksa, najde si někoho jiného. Tento týden konkrétně poslankyni STAN Věru Kovářovou. Ta podle něj úkoluje Českou televizi, která pak premiéra sleduje a tajně natáčí.

„Paní Kovářová udělala super show. Na mě zavolala Českou televizi, nevím, jak to dělá. Přišla s takovou maketou mateřské školky za mnou na úřad a fotila se, dělá tu krajskou kampaň. No a byla i v televizi. Tak přijďte i vy,“ rozhovořil se Babiš ve Sněmovně. „Možná Česká televize. Zeptejte se, ona to umí dobře, zeptejte se, jak to dělá s tou Českou televizí,“ dodal.

Pavel Hofman

Následně premiér předvedl, že ačkoliv často vypráví, jak nesleduje, co se o něm píše a vysílá, je to úplně opačně. „Dokonce to vysílala i ta Fridrichová, to víte, co to je, to je Antibabiš 168, tam to bylo. A v Týden v politice. Ještě potom nás Česká televize tajně nahrála, jak jsem se bavil se Schillerovou,“ vyprávěl ministerský předseda. O tom, že na tomto záznamu označil Kovářovou za „bestii“, už se nezmínil.

Poslankyně STAN zprvu vzala Babišovo vystoupení s nadhledem. „Pořád a pořád na to musím myslet,“ napsala na Twitter. „Kde jsme jen mohli být, kdyby této úžasné vládě, která nás v únoru přivedla k rekordnímu schodku od obnovy samostatné ČR, neházela klacky pod nohy ta zlá a nepřejícná Česká televize z Kavčích hor, a pak taky ta zlá a nepřejícná Kovářová z Chýně?“ posteskla si s notnou dávkou ironie. 

Poté ovšem zvážněla a přidala ještě jeden komentář. „Ale teď úplně vážně. Nezačíná to panu premiérovi trochu přerůstat přes hlavu? Vždyť ta jeho vystoupení už opravdu nemají hlavu ani patu,“ myslí si poslankyně. „A co hůř, je úplně nepochopitelně čím dál agresivnější. Kde se to zastaví?“ ptá se Kovářová.

Babiš se skutečně poslední dobou vyjadřuje velmi nepatřičně. Kromě urážky Kovářové, za niž předseda STAN Vít Rakušan žádá po premiérovi omluvu, zazněly i další nepřípustné výrazy. Německou europoslankyni Hohlmeierovou označil předseda vlády za „totálně pomatenou“ a dva české zástupce v Bruselu Tomáše Zdechovského a Mikuláše Peksu obvinil z vlastizrady. Posléze svůj výrok zmírnil, teď jsou podle Babiše „pouze“ udavači.

Je vidět, že audity Evropské komise a zkoumání střetu zájmů přidělávají premiérovi vrásky. Zároveň mu povolují nervy a začíná se projevovat přesně tak, jak ho znají všichni, kdo s ním někdy spolupracovali: jako arogantní, vulgární a hysterický muž.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner