Reportáž německé veřejnoprávní televize ZDF je podle Andreje Babiše záměrně cílena proti němu, protože se v Německu nelíbí jeho protiimigrační politika a boj proti kvótám. Za jeho špatnou pověst v cizině podle premiéra nemůže jeho vyšetřovaný dotační podvod na Čapím hnízdě nebo využívání politické moci k získávání dotací pro svou firmu, ale někteří čeští europoslanci.

Německá televize ve svém dokumentu upozornila na fakt, že ještě jako podnikatel byl český ministerský předseda zapleten do skandálu s podvodem. „Babiš předstíral, že hotel (Čapí hnízdo) je samostatnou malou firmou, ale ve skutečnosti patřil k jeho obrovskému firemnímu impériu Agrofert,“ informují autoři dokumentu.

Stejně tak upozorňují, jak Babiš politik dokázal změnit pravidla pro Babiše podnikatele a tím pádem pro své firmy získává obří dotace z Evropské unie.

To se samozřejmě Babišovi nelíbí a hned přichází s novou teorií, kdo po něm „jde“. „Reportáž ZDF nemá nic společného se seriózní novinařinou, jak tato televize, tak i další německá promigrační média o mně natáčejí totálně vymyšlené reportáže,“ vyprávěl premiér, jehož působení v politice i byznysu začalo zajímat i novináře ze zahraničí.

„Chápu, nelíbí se jim, že bojuju v Evropě proti migraci za české zájmy, za zájmy našich lidí, a ne za zájmy velkých zemí, jako je právě Německo nebo Francie,“ dokončil svou vybájenou spekulaci.

Nově se tedy proti Babišovi nespikli pouze Kalousek se Sorosem, ale přibrali i další osoby, které chtějí československého miliardáře odstranit z politiky. Podle aktuální verze paranoidní vize je tedy mezi bojovníky proti Andreji Babišovi také mafie, která má prsty v kauze „únos na Krym“, slovenský i štrasburský soud, který potvrdil Babišovu estébáckou minulost, nebo německá veřejnoprávní televize.

Ať proti českému premiérovi bojuje kdokoliv, musí mít neskutečně dlouhé prsty a důležité kontakty. Ovládá totiž nejen média po celém světě (Američané před lety také psali o Babišovi nehezky), ale také soudy a dokáže nařídit Evropskému parlamentu, co má projednávat. Předseda vlády má zřejmě proti sobě síly téměř magické. Teď už nepomohou ani homeopatika na křivdu.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora