Babišova poslankyně: Ať se Rada ČT zabývá reportáží o studentech, kteří se nesměli ptát na Čapí hnízdo

FB Barbora Kořanová

Poslankyně ANO Barbora Kořanová | FOTO: FB Barbora Kořanová

Poslankyně hnutí ANO Barbora Kořanová se na sociálních sítích dlouhodobě věnuje tomu, že se zastává premiéra Andreje Babiše. Často také kritizuje média, která upozorňují na problematické aspekty jeho vlády i kariéry. Nově se opřela do České televize, která zveřejnila reportáž o Babišově návštěvě plzeňské střední školy: Žáci uvedli, že jim bylo vyhrožováno tím, že pokud se budou nevhodně ptát, neodmaturují.

Kořanová byla na návštěvě spolu s premiérem. Na Facebooku i Twitteru si celou akci velmi pochvalovala. Českou televizi ale obvinila ze lži. „Neuvěřitelné, jak zde lžete,“ napsala Kořanová na facebookovém profilu TOP 09, kde byla reportáž nasdílena. Babiš podle ní odpovídal na všechny otázky. „Jsem spíše pro dát podnět Radě ČT, protože toto je zneužívání studentů,“ dodala horlivá poslankyně.

Na otázku, zda Kořanová ví, co bylo studentům řečeno před debatou, ale odpovědět nedokázala. „Já jen vím, že pokud by toto někdo řekl, musel by být blázen. Ti studenti jsou plnoletí. Tudíž tomu nevěřím. Jde o otřesnou reportáž ze strany ČT,“ napsala Kořanová.

Spor se vede kvůli návštěvě Andreje Babiše na Střední průmyslové škole strojnické v Plzni. Někteří žáci uvedli, že byli upozorněni, že pokud se budou ptát na Čapí hnízdo, nemuseli by odmaturovat. Ředitel školy pro deník FORUM 24 popřel, že by o podobné věci cokoli věděl, doplnil ale, že se bude vyšetřovat.

Česká televize je ze strany politiků hnutí ANO ostouzena dlouhodobě, nejvíce ovšem pořady Reportéři ČT a 168 hodin. Babiš je nazval „zkorumpovanou pakáží“. Posledním případem je otevřený dopis výkonného ředitele holdingu Agrofert Josefa Mráze generálnímu řediteli České televize Petru Dvořákovi. Ten redaktory zmiňovaného pořadu Reportéři ČT obvinil z toho, že „dělají politiku“.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání také označila za nevyváženou reportáž ze 168 hodin z června 2019. Jednalo se o to, že Agrofert je velmi závislý na dotacích. V RRTV momentálně převažují členové nominovaní stranami ANO, ČSSD, KSČM a SPD.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner