Babišova poslankyně Kořanová se zamyslela nad ČT. Dopadlo to jako vždycky

Poslankyně ANO Barbora Kořanová (Facebook/Barbora Kořanová)

Poslankyně ANO Barbora Kořanová | FOTO: Facebook/Barbora Kořanová

Poslankyně z Babišova útvaru ANO Barbora Kořanová se bezelstně pouští do různých myšlenkových výletů. Výsledky nebývají sice z hlediska výsledku oslňující, ale zase se na paní poslankyni demonstruje taoistická zásada, že máme soustředěně konat a nestarat se o výsledek. V tomto duchu se tedy pustila do momentálních problémů s Radou ČT.

Na svém twitteru Kořanová píše: Koncesionáři by se měli ptát, proč Česká televize okopává na svém oficiálním účtu kotníky své Radě, řádně zvolené Poslaneckou sněmovnou. Gratulujeme jmenovaným k desítkám podpůrných dopisů, dozvíme se i o tom, kolik na nich přišlo stížností? A pak ještě: Rada České televize nemá chodit na Kavčí hory na kávu, přišla Českou televizi dozorovat, je přirozené, že se managementu České televize ptá, je to její zákonné právo a povinnost.

Co Babišovu poslankyni tak popudilo? Na twitterovém účtu ČT se píše:

Rada ČT po nás chce evidenci stížností. Škoda, že po nás nevyžaduje i počty pochval. Na @MarekWollner, @NoraFridrichova, @vaclavmoravec, @JakubZelezny jich totiž jen za poslední týden máme desítky. Vážíme si podpory #CzechTV.

Tak pro poučení paní Kořanové, která je zřejmě ještě ohledně některých mocenských mechanismů nezkušená, malé doučování. V zásadě je úplně jedno, jaké mračno chvály nebo děsivých obvinění přijde poštou. Zvláště pak elektronickou poštou. Nemá to totiž žádnou reprezentativní hodnotu výpovědi. Jakékoli reakce se dají vyrábět jako na běžícím pásu, zvláště když se nevyžaduje žádné ověření skutečné existence údajného koncesionáře.

Eric Drooker

Pokud chceme znát mínění lidí, je třeba udělat reprezentativní průzkum, což se běžně dělá na vzorku populace kolem tisícovky lidí. Tady bychom ještě navíc museli vědět, jestli respondent skutečně sleduje Českou televizi a zná delší práci konkrétních redaktorů a podobu konkrétních pořadů. Nic takového radní nového typu, dosazení hlasovací mašinérií anonistů, okamurovců a komunistů, v ruce pochopitelně nemají. Takže je potřeba se postavit na břeh rybníku, a jak se objeví kapr břichem vzhůru (kterého tam mohl před chvílí někdo hodit), křičet: Vidíte? Všechny ryby chcíply! Jenže to platí leda tak v tajemném případě Bečvy.

To, co máme, je ověřitelný fakt, že ČT je nejsledovanější televizí v zemi. Pak máme doložitelný fakt, že takový Tomio Okamura si stěžuje, že tam nezaznívá jeho hlas, a přitom odmítá tam chodit. (Totéž ostatně platí pro osoby jako Miloš Zeman a Andrej Babiš, protože ti dávají přednost krotkým a patolízalským konstruktivním redaktorům.) Komunisty se to ovšem v debatních pořadech jen hemží, ti si nemají vůbec na co stěžovat. Zatím to spíš vypadá, že někteří radní neznají pořádně své pravomoci, porušují zákon a jsou ve střetu zájmů. Střet zájmů ale není něco, co by třeba v ANO budilo nějaký převládající pocit děsu. Tam je to normálka.

Nic proti tomu, aby se bývalá obchodní referentka firmy KOŘAN NÁBYTEK a absolventka plzeňských práv zabývala čímkoli. Člověk by si ale neměl nabrat víc, než na co stačí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články