Babišova poslankyně Malá chce, aby soud k Čapáku počkal čtyři roky. Teď se nehodí

Eric Drooker

Jednou z nejfanatičtějších obhájkyň Andreje Babiše je v posledních dnech jeho poslankyně Taťána Malá. Kromě toho, že šéfa hájí, jak jen může, je také místopředsedkyní mandátového a imunitního výboru. Zvládá tedy ještě aktivně zařizovat, aby šéf nebyl vydán policii, kterou Malá horečně pomlouvá a uráží. Čerstvě přišla s nápadem, že by nevadilo, kdyby se soud s Babišem odložil třeba o čtyři roky. Teď se jim to totiž nehodí.

„O vině a trestu rozhoduje soud. To rozhodně. Jen se ale pojďme bavit o tom, zda je opravdu nutné, aby ten soud rozhodoval teď. Co brání tomu, aby se řešení té kauzy posunulo o čtyři roky nebo prostě do doby, než budou nové volby? Co se stane?“ uvedla Taťána Malá v rozhovoru pro Info.cz.

Jasně se ukazuje uvažování babišistů. Šéf je vše. Jeho udržení u moci je priorita jejich existence. Smutné, alarmující a sprosté. Co si to vlastně Malá dovoluje? Zákony platí pro všechny stejně. A ona stejně jako Babiš jsou ve funkcích, aby pracovali pro lidi. Ne pro holding. Jde o projev neuvěřitelné arogance. Papalášské manýry.

Proč by Babiš nemohl předstoupit před soud a očistit se, když podle ní nic nespáchal? Chce snad Taťána Malá říci, že Babiš je víc než ostatní obyvatelé této země? Že si sám bude určovat, kdy může být souzen, a kdy ne? Takový přístup a uvažování je absolutně nepřijatelné. Malá by po svém výroku měla složit mandát. Jejímu šéfovi hrozí až dvanáct let vězení. Podle policistů spáchal zvlášť závažné trestné činy. Tohle není jízda na červenou. Má jít o úmyslné rozkrádání Evropské unie ze strany premiéra! Paní Malá by se měla probudit.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]