Babišova poslankyně na špinavou práci. Nová hvězda Balaštíková cílí na voliče SPD

Margita Balaštíková (ČTK)

Margita Balaštíková | FOTO: ČTK

Že jste nikdy neslyšeli o poslankyni hnutí ANO Margitě Balaštíkové? Není se čemu divit, až do války na Ukrajině o ní nic nevěděl vůbec nikdo. A měl štěstí. Tato poslankyně jasně ukazuje způsob, jakým Andrej Babiš sestavil svůj poslanecký klub – musí tam mít dostatečný počet lidí, prostřednictvím jejichž názorů zacílí na čtenáře Parlamentních listů a voliče SPD.

Balaštíková se do povědomí občanů dostala zatím jednou – když se zasazovala o prosazení skandálního návrhu Babišova hnutí, který se týkal povinných kvót na české potraviny v supermarketech. Že by na tom tehdy samozřejmě nejvíc vydělal holding Agrofert, to paní poslankyně lidem zamlčela.

()

Její uvažování se ale projevuje i ohledně války na Ukrajině. V Partii na Prima CNN sdělila názor, že by bylo dobře jednat s Ruskem. „ Čekala jsem, že se při evropském předsednictví zasadíme o to, že budeme chtít tyto vztahy narovnat, protože my je po té obchodní stránce prostě potřebujeme,“ prohlásila. Na svém facebookovém profilu sdílela své vystoupení v pořadu a uvedla jej slovy: „Vláda dělá z 10 milionů lidí rukojmí svých siláckých prohlášení. Jsme malá země, hajme své obchodní zájmy a „velkou“ politiku přenechme velkým.“

Je opravdu nehorázné, jakým způsobem někteří politici hnutí ANO, které je údajně „prozápadní“, slouží Babišovu marketingu o „našich lidech“ a snaží se podprahově občanům říkat, že se nemáme zastávat Ukrajiny, protože důležitější jsou přece peníze. Margita Balaštíková je typickou ukázkou toho, co je hnutí ANO ve skutečnosti zač.

Bývalá pracovnice Agrokombinátu Slušovice vyzývá, abychom sledovali zájmy „naší země“. Jistě, nechme být ty nesmyslné problémy někde „daleko“ od nás, třeba bombardování civilistů a zabíjení dětí, a pojďme si popovídat o tom, kolik stojí chleba z Penamu. Poslankyně Balaštíková se chová úplně stejně jako její kolegové z SPD. Je to naprosté dno, horší než populismus.

Hnutí ANO a jeho poslanci jsou skutečně tou nejhorší a nejnebezpečnější ukázkou nacionalismu, populismu a manipulací. Nenávist, závist, strach a frustrace, to je jejich program a to je cesta, kterou chtějí dostat Andreje Babiše na Pražský hrad. Lidé, kteří během války šíří podobné věci, by se měli stydět.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]