Andreje Babiše v posledních letech opustily všechny výrazené tváře jeho hnutí. Některé z nich opustil naopak on, jak by mohl vyprávět například Martin Stropnický. Důvod je jasný. I přes svoji naivitu tito lidé po čase poznali, o co Babišovi skutečně jde a proč vznikla politická divize Agrofertu, které svým obličejem posloužili. A tak se stalo, že nyní v ANO zůstaly už jen dvě kategorie lidí. Ti, kterým je úplně jedno, v jaké straně jsou, hlavně že jim každý měsíc chodí na účet pěkná výplata a že mají v kapse zajímavou vizitku. A potom naivkové, kteří si i dnes myslí, že společně s Babišem dělají jakési dobro a že vůdce nikdy nic nespáchal.

Zalouženou představitelkou té zaslepené a naivní party v ANO je paní poslankyně Barbora Kořanová. Čerstvě na sebe upozornila nářkem nad tím, že kvůli hlasování o nedůvěře vládě nebude moct pracovat. A tolik by chtěla. „,Mimořádnou schůzi k vyslovení nedůvěry vládě chceme i přes to, že víme, že to nedopadne.‘ To jsou slova opozice. Takže budeme opět poslouchat projevy pánů Fialů a Kalousků místo toho, abychom pracovali a projednávali návrhy zákonů a novel, které v Poslanecké sněmovně leží,“ uvádí na Twitteru paní poslankyně a pro jistotu ještě dodává: „Považuji to za naprosto nesmyslné, ale někomu zřejmě dělají živá vysílání dobře. Já bych si spíš přála mluvit o návrhu zákona ,Manželství pro všechny‘, mém návrhu o předjíždění kamionů a dalších návrzích“.

Barboře Kořanové by měl některý ze zkušenějších soudruhů spolustraníků vysvětlit, že Vláda ČR je odpovědná Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Tedy že poslanci mají vládu kontrolovat a fakt, že její strana vládne díky bolševikům, je sice tragický, nicméně to neznamená, že nebude poslouchat názory ostatních zvolených poslanců. Zřejmě nikdo v této zemi nepochybuje o tom, že obory paní Kořanové, tedy manželství pro všechny a předjíždění kamionů, jsou nesmírně důležité. Avšak mnoho lidí si myslí, že fakt, že zemi řídí estébák, o kterém se po celém světě píše jako o tom, který okrádá Evropskou unii, je možná malinko závažnější. Mimochodem, paní poslankyni by neuškodilo, kdyby si „projevy pánů Fialů a Kalousků“ skutečně poslechla. Možná by se dozvěděla nějaké nové informace o svém vůdci.

Barbora Kořanová stojí za pozornost dlouhodobě. Například demonstrace se jí tak úplně moc nelíbí. V reakci na ně vypustila také několik tweetů. Například tento: „1 500 113 lidí nás volilo v roce 2017 do Poslanecké sněmovny. Asi 120 000 lidí dnes demonstrovalo na Václavském náměstí. Demonstraci nezpochybňuji, jen konstatuji, že nás volilo asi 12 Václavských náměstí,“ napsala paní poslankyně. Mimochodem dáma, kterou čtyřikrát lidé v jejím okolí nezvolili v komunálních volbách do Zastupitelstva města Plzeň ani do zastupitelstva jejího městského obvodu.

Zajímavé také je, proč paní poslankyně ve výše uvedeném „odzbrojujícím“ tweetu neuvedla počet hlasů pro její stranu z roku 2019. To je totiž více vypovídající vzhledem k tomu, že volby jsou vždy ukázkou toho, jak jsou lidé s vládou spokojeni. Letos totiž babišisté ve volbách do Evropského parlamentu nedostali 1,5 milionu hlasů, ale o milion méně. 502 tisíc, ale toho si asi paní poslankyně nevšimla.

A co je na Barboře Kořanové asi nejlepší? Její „odpor“ ke komunistům. „31. května 1950 začal proces s Dr. Miladou Horákovou, poslankyní a odbojářkou z dob nacistické okupace. Šlo o vykonstruovaný monstrproces podle sovětského vzoru. Dr. Horáková byla na základě řady falešných obvinění odsouzena a popravena. Je nutno toto výročí připomínat,“ vzpomněla dojatě na komunistické zrůdnosti z padesátých let.

Jindy byla zase smutná z odchodu velké osobnosti a statečného člověka Jiřího Stránského. „Jsem zarmoucena odchodem Jiřího Stránského, vždycky jsem jeho knihy měla velmi ráda. Kniha i seriál Zdivočelá země je pro mne velmi silným příběhem z temných časů naší historie. Čest památce Jiřího Stránského!“ zní její tweet.

Opět, paní poslankyni Kořanové chybí nějaké ty informace. Tak například, ona je poslankyní díky estébákovi. Estébáci byli takoví zlí lidé, kteří jiné lidi mlátili, vraždili, okrádali a tak dále. Také zřejmě neví, že je členkou strany, která sestavila vládu jen díky komunistům. Těm komunistům, kteří si myslí, že Milada Horáková se přiznala, a proto ji zabili oprávněně. Těm komunistům, kteří Jiřímu Stránskému (a desetitisícům dalších lidí) zničili život. A je to ona a její soudruzi z ANO, kdo pouští soudruhy z KSČM do funkcí a zpět k moci. Asi by bylo také dobré, aby si některou z knih Jiřího Stránského paní poslankyně třeba i přečetla a zamyslela se nad ní. Prospělo by to tak nějak všem.

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora