Babišova redaktorka zaútočila v MF DNES na Petříčka kvůli zahraničním cestám

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) (Česká televize)

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) | FOTO: Česká televize

Eva Pospíšilová, redaktorka MF DNES, která v minulosti řešila například majetek generálního ředitele Petra Dvořáka či „kauzy“ exministra vnitra Milana Chovance, nově kritizuje ministra zahraničí Tomáše Petříčka. Naprosto otevřeně ve svém textu kritizuje, že šéf diplomacie jezdí na zahraniční cesty, a cituje „vládního kolegu“, který je z hnutí ANO.

V článku s naprosto zavádějícím titulkem „Petříček objevuje exotiku“ kritizuje Pospíšilová fakt, že ministr byl například v Etiopii, v Mexiku či Kataru. V přehledu zahraničních cest ostatních ministrů poněkud chybí premiér Andrej Babiš, který sám sebe rád prezentuje, že „dělá zahraniční politiku“ a že do ní zapojil svoji manželku Moniku. To ale paní Pospíšilové nevadí.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Redaktorka dále cituje člena vlády, který se domnívá, že ČSSD umožňuje svému ministrovi tolik cestovat, protože je to poslední příležitost, kdy bude sociální demokracie ve vládě. Jelikož další členové kabinetu jsou z hnutí ANO, není příliš těžké uhodnout, na koho se Pospíšilová obracela.

Eva Pospíšilová je zaměstnankyně, která dělá v MF DNES pro Babiše špinavou práci. Výše zmiňovaní Chovanec i Dvořák se Babišovi znelíbili a stali se terčem její kritiky. Chovanec proto, že prosadil policejní reorganizaci, kterou mu nynější předseda vlády neschválil, Dvořák zase řídí televizi, která je k Babišovi alespoň občas kritická.

Petříček se proti premiérovi vymezil několikrát, naposledy se například vyjádřil pro přijetí dětských uprchlíků. Je proto logické, že Babišovy noviny útočí právě na něj. O článcích paní Pospíšilové se bude nejspíš jednou učit ve školách, ale ne jako o příkladu hodném následování.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články