Babišova restaurace ve Francii zkrachovala. Se zaměstnanci nikdo nekomunikuje

tripadvisor.cz

Restaurace Paloma v Mougins | FOTO: tripadvisor.cz

Po pražském „prémiovém“ řeznictví je tu další krach podniku Andreje Babiše, který má formálně odložený ve svěřenském fondu. Luxusní restaurace Paloma v Mougins je po pěti letech provozu uzavřená. Podnik byl dlouhodobě ztrátový, zisk negeneroval podle Jakuba Šípa z vedení restaurace nikdy. Zaměstnanci si stěžují, že s nimi nikdo nekomunikuje. O uzavření restaurace jim předem nedal nikdo vědět. Dostali jen zprávu, aby zůstali doma.

Restaurace Paloma

„Zatím máme zůstat doma. Čekáme na podmínky našeho odchodu,” cituje server Seznam jednoho ze zaměstnanců restaurace. Babiš v roce 2013 sliboval, že k restauraci vybuduje i hotel. To se ale nikdy nestalo. Došlo jen k tomu, že otevřel restauraci Paloma v Praze. Jenže pobočka v České republice prý jen převzala z Francie informace, jak vše dělat, a tím spolupráce skončila. „Předali jsme tam naše know-how, ale už je nezajímáme,” stěžuje si podle Seznamu kuchař Cyril Lignac.

Podnik se v době největší slávy pyšnil dvěma michelinskými hvězdami. V letošním roce o jednu přišel, což má ukazovat upadající trend restaurace. Interiér podniku navrhovala manželka majitele Monika Babišová.

Restauraci už zmizel profil na sociálních sítích, na webových stránkách už zůstává jen sdělení o uzavření podniku.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner