Babišová s dcerou v Dubaji: Je na dovolené? Premiér mlčí

Monika Babišová s dcerou Vivien (twitter)

Monika Babišová s dcerou Vivien | FOTO: twitter

Sociální sítě žijí fotografiemi a videem Moniky Babišové s dcerou Vivien. Náhodný kolemjdoucí je vyfotil v restauraci. Nejedná se o porušení vládních nařízení, ale o fotografii z restaurace v Dubaji. Okamžitě se tedy začalo spekulovat o tom, že manželka předsedy vlády odletěla za teplem. Místo, na němž byla Babišová vyfocena, se totiž podařilo téměř okamžitě lokalizovat.

Na fotografii upozornil na twitteru novinář Jaroslav Kmenta. Ptal se, zda se jedná o dovolenou a jestli by se k celé věci mohl Andrej Babiš vyjádřit, protože na přímý dotaz neodpověděl. „Premiér neodpovídá, tak se musím zeptat takhle veřejně: Můžete se vyjádřit k současnému pobytu vaší ženy? Je to dovolená?“ ptal se Kmenta.

Server Hlídací pes vzápětí zjistil i konkrétní místo, kde byla fotografie pořízena. Jedná se o restauraci Social House v blízkosti mrakodrapu Burdž Chalífa. 

Cestování do Dubaje i přes špatnou epidemickou situaci v České republice i v dalších zemích zakázáno není. Andrej Babiš a jeho vláda ale vyzývají občany, aby se zdržovali doma. Sám premiér navíc před časem ostře kritizoval předsedu poslaneckého klubu svého ANO Jaroslava Faltýnka, který v době lockdownu navštívil španělskou Malagu.

Monika Babišová není v poslední době příliš vidět ani na sociálních sítích, kde byla dříve velmi aktivní. Poněkud se stáhla poté, co její přítel Ivan Šablatúra veřejně urážel její kritiky a nazval je „chudobou u počítačů“. Babišová ale i tak čas od času fotografie z dovolených zveřejňuje i sama.

Středem pozornosti se v létě minulého roku stal výlet rodiny Babišových do Řecka. Premiér tehdy žádal Čechy, aby dovolenou strávili doma, sám ale odletěl na Krétu s tím, že pobyt byl zaplacen dlouho dopředu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]