Babišova stížnost na ČT? Estébácká mentalita velí vyhazovat lidi z práce

Demonstrace proti Andreji Babišovi (Zbyněk Pecák)

Demonstrace proti Andreji Babišovi | FOTO: Zbyněk Pecák

Andrej Babiš nenávidí každého, kdo si dovolí jej kritizovat. Je totiž zvyklý řídit všechno jako firmu, kterou vlastní, a v takové firmě proti němu samozřejmě nikdo nemluví. Tento člověk také od roku 2013 kontinuálně ničí naši zemi, aby ji postupně zařadil do holdingu. Je proto naprosto nepochopitelné, že vůbec někoho šokuje, že chce kádrovat novináře a vyhazovat je z práce.

Deník FORUM 24 ve čtvrtek přinesl plné znění stížnosti, kterou pan ministr poslal Radě České televize. Kromě různých verzí osočování redaktorů, kteří pokládali naprosto legitimní otázky, zde byla žádost o to, aby rada zakročila, a to včetně kroků pracovněprávních. Jistě – takhle totiž svět Andreje Babiše funguje, on je zvyklý zbavit se každého, kdo mu dělá problémy a koho si nemůže koupit, jak to udělal například s Mladou frontou DNES a Lidovými novinami, v nichž dnes místo novinářů pracují zaměstnanci Agrofertu. Není to žádné překvapení.

Andrej Babiš (David Těšínský / SF)

Po zjištění, o co se (ne)politik snaží, se zvedla vlna znechucení. Ač je dobře, že se podobná nehoráznost kritizuje, nemělo by zapadnout, proč vůbec vznikla. Protože právě tohle je pro Babiše normální. Stejně nehorázně čelí veškerým informacím o všech lžích, chybách i obviněních. Stejně nehorázně na všechno s ledovým klidem (pokud ho příliš nenaštvete, pak nastoupí slovenština a upřímnost) odpoví, že je to výmysl, případně že za to může Kalousek. A stejně nehorázně obchází jakýkoli zákon, který mu zrovna vyhovuje a na jehož změnu zatím nemá dostatečnou politickou sílu.

Babišova mentalita spočívá v tom, že se nezastaví před ničím. A ať mu jakýkoli spolupracovník tajné policie u soudu dosvědčí cokoli, on v sobě estébáckou mentalitu nezapře. Snaha vyhazovat z práce kritiky tak není vůbec žádným překvapením. A je možné, že po volbách se o ní dozvíme ještě víc.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články