Babišova tiskovka aneb Tonoucí se stébla chytá a kňučí

Andrej Babiš (ANO) (ČTK / Deml Ondřej)

Andrej Babiš (ANO) | FOTO: ČTK / Deml Ondřej

Andrej Babiš uspořádal další zbytečnou tiskovou konferenci, na níž vyprávěl, kdo všechno mu ubližuje a vyhrožuje, a proto ruší svou kontaktní kampaň a nejede do Hradce Králové. Skutečnost je ovšem taková, že jeho týmu ujíždí vlak, průzkumy vypadají špatně, a tak se snaží vymyslet cokoli, co by zaujalo pozornost. Ale je to málo, pane Babiši, zoufale málo.

Babiš nám přečetl výhrůžku, co mu prý přišla do schránky. Bohužel své vlastní neštěstí poněkud znevážil, protože když naposledy sděloval, že někdo poslal jeho ženě nábojnici, vzápětí vzal paní Moniku do několika měst, aby mu pomohla v kampani. Buď se tedy až tak v nebezpečí necítil, nebo tu něco nehraje, těžko říct.

Debata České televize kandidátů na prezidenta 22. ledna 2022, Praha. Vlevo prezidentský kandidát Petr Pavel, vpravo kandidát na prezidenta a předseda politického hnutí ANO Andrej Babiš a uprostřed moderátor Martin Řezníček. (ČTK)

Babiš už do voleb nebude chodit mezi lidi z jediného důvodu. Na setkání chodí i jeho odpůrci a jemu to ubližuje v průzkumech. Jeho tým totéž zjistil už v létě, kdy to slavné tour s obytňákem nepřineslo žádné zlepšení v preferencích, a tak před volbami Babiš zásadně pořádal setkání v uzavřených prostorách a napůl tajně, aby se podobným potížím vyhnul.

Kandidát holdingu Agrofert je zoufalý. Jeho marketingový tým je blízko ke třetímu volebnímu debaklu, a tak je potřeba připravit si půdu. První na řadě bude další díl tohoto ublíženeckého představení, jehož cílem je vyvolat dojem, že za všechno mohou ostatní, jen Babiš nemůže vůbec za nic, protože on je hodný a chce mír.

Na druhou stranu musí ale i tahle parta cyniků, co se Babiše snaží udržet u moci, vědět, že velký efekt tyhle podivné tiskové konference nepřinesou. Jen se jim prostě nepovedlo vymyslet nic lepšího, a tak jsme si zase vyslechli to, což jsme slyšeli, jen v nové verzi, a Babiš se až do chvíle, než dorazí do televizní debaty, odešel schovat.

Když někdo, jako je Andrej Babiš, ostatní obviňuje z agresivity či z vyhrožování, je to směšné. To on vykládal lidem na potkání, že na ně má složku. On je známý tím, že o každém, kdo se mu znelíbí, mluví hůř než Miloš Zeman v rádiu. A o tom, jak vyhrožoval těm, jejichž firmy chtěl v minulosti dostat, nejspíš ani nemá smysl psát.

Cílem Babišovy tiskovky bylo získat trochu soucitu. Těžko říci, zda tohle na někoho funguje, volby to ale určitě nerozhodne, a pokud ano, tak v jeho neprospěch. Lidé totiž za prezidenta nechtějí někoho, kdo je zdrojem tak negativních emocí jako Babiš. Kdo seje vítr, sklízí bouři.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články