Babišova vláda se opět snaží nenápadně změnit zákon, aby vyhovoval šéfovi

ČTK

Premiér Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Vláda se opět snaží nenápadně změnit zákon, aby vyhovoval byznysu premiéra Babiše. Tak taková věta by byla například před deseti, dvaceti lety naprosto nemyslitelná. Jednoduše by se nic takového nemohlo stát. Tehdejší politici by si něco takového nedovolili. A kdyby to zkusili, lidé a média by se na ně vrhli, vláda by padla během několika hodin. Ale dnes je to normální.

Andrej Babiš, premiér a jeden z největších podnikatelů v zemi, se chystá přizpůsobit zákon tak, aby mu vyhovoval v byznysu, aby mu nadále tekly státní a evropské peníze a nebylo možné ho za to potrestat. Vláda chce v pondělí opět projednávat návrh zákona o evidenci skutečných majitelů.

Právě s tím má Babiš problém. Jde o jeho střet zájmů, takový střet zájmů, který nemá žádný jiný politik v Evropě. Změnou zákona se chce Babiš vyhnout dopadům tohoto střetu – jde především o dotace a možné vyšetřování. Patřičná změna zákona by mu zásadně pomohla.

Co ještě víc potřebují detektivové a státní zástupci? Politik si před jejich očima chce měnit zákon tak, aby mu umožnil i nadále obcházet a překračovat evropskou legislativu, která je součástí právního pořádku ČR. Není už dávno debata o tom, zda má, nebo nemá Babiš střet zájmů, a o tom, zda je údajný, nebo skutečný. Střet zájmů Andreje babiše je tak skutečný, že skutečnější už být nemůže. Sám Babiš to dokazuje každý den.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner