Babišovi bude se zahraničím radit agent komunistické rozvědky

Rudolf Jindrák. (ČTK)

Rudolf Jindrák. | FOTO: ČTK

Agent k agentovi. Na Úřadu vlády se bude častěji ukazovat Rudolf Jindrák. Poradce Miloše Zemana a zkušený diplomat. Zeman se zřejmě rozhodl, že Babišovi svého Jindráka půjčí, protože ministr zahraničí a všichni jeho podřízení nejsou dost kompetentní, aby premiérovi byli schopni odborně poradit v otázkách zahraniční politiky. Jindrák ale není jen zkušeným diplomatem. Má dosti temnou minulost. Byl velmi oddaným komunistou a především agentem komunistické Zpravodajské správy generálního štábu.

Podle dostupných údajů je Rudolf Jindrák synem horlivého komunisty, jehož kariéra začala strmě stoupat už v padesátých letech, kdy se stal například předsedou JZD Rudá záře. Sbíral jednu funkci za druhou, stejně jako vyznamenání. Stranickou kariéru Rudolfa Jindráka staršího ukončila až Sametová revoluce. Naopak jeho syn si tu svoji kariéru budoval před revolucí i po revoluci.

Rudolf Jindrák mladší, který teď  míří k Babišovi, vstoupil do KSČ už během studií, údajně se projevoval jako velmi oddaný komunista, a to i na vojně. Nastoupil na ministerstvo zahraničí a později podepsal vázací akt se Zpravodajskou správou generálního štábu (vojenskou rozvědkou). Jeho krycím jménem bylo Danada. Tato zpravodajská správa shromažďovala informace vojenského charakteru – o západních zemích, organizovala výzvědné operace. Tato Československá zpravodajská služba a její agenti byla přímo podřízena ruské rozvědce GRU. Jindrák byl ještě v rocve 1989 nasazen do Německa.

FORUM 24 (Pavel Hofman)

Rodina, mládí a start kariéry. To ho s Babišem velmi pojí. Babiš je rovněž synkem z protekční bolševické rodiny, také vstoupil velmi brzy do KSČ a také podepsal spolupráci s „tajnými“, pro změnu s StB. Ovšem Babiš, protože je o deset let starší než Jindrák, podepsal už v roce 1982 a stihl tak i udávat. V tom měl Jindrák dost velkou smůlu.

Do služeb vojenské rozvědky se totiž Jindrák upsal v létě 1989, jen pár měsíců před pádem bolševického režimu. Moc si tedy nepomohl, spíš si dost zkomplikoval život. Nicméně není pochyb o tom, že si Andrej Babiš a Rudolf Jindrák budou rozumět. Mají na co vzpomínat a o čem si povídat.

Pro Českou republiku je to další ze špatných zpráv. V čele státu posiluje svoji pozici člověk, který se upsal bolševikům a byl odhodlaný pro zrůdný režim pracovat, stejně jako premiér, který tak i činil. Zahraniční politiku prezidenta a premiéra nyní výrazně ovlivňuje bývalý agent komunistické vojenské rozvědky podřízené Rusům. To není veselá informace.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]