Babišovi hrozí vězení, vrátil do hry lithium

Lithium bylo pro Babiše před volbami velké téma (Facebook)

Lithium bylo pro Babiše před volbami velké téma | FOTO: Facebook

Premiér Andrej Babiš má nový velký problém. Policie se zabývá tím, že jeho firma Agrofert si kupovala reklamu u společnosti Farma Čapí hnízdo a celé to vypadá jako snaha o krácení daní. Což je u někdejšího ministra financí a dnes předsedy vlády poněkud potíž. A jak Babiš reagoval? Vytáhl lithium.

Pamatujete? Před volbami 2017 tu byla mimořádná schůze sněmovny. ČSSD se pokusila prý ukrást nám náš národní poklad, na který upozornil server Aeronet – Lithium aneb Vidina zbohatnutí Česka po nálezu nerostného bohatství. Hnutí ANO ho zachránilo. O věci se sice už nikdy nemluvilo, ale to nevadí.

A tak naprosto nečekaně dnes, uprostřed nekonečné vládní krize a nového vyšetřování v souvislosti s Babišem, tu máme znovu český národní poklad: lithium, naše vysněné zlato.

Je zjevné, že Babišův marketér Marek Prchal se hodně snaží, ale tohle už je trochu moc okaté i na něj. Nové trestní stíhání, slabý premiér, kterého ponižuje prezident… a tak vytáhneme nečekanou kartu. Lithium, jako bychom u nás objevili naftu.

Podle posledních příspěvků na sociálních sítích očekáváme, že Česká republika bude brzy nejbohatší zemí v regionu. Anebo taky ne a prostě se podařilo odvést pozornost. Tak co, Marku a Andreji, není to už trapné alespoň teď?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]