Premiér Andrej Babiš má nový velký problém. Policie se zabývá tím, že jeho firma Agrofert si kupovala reklamu u společnosti Farma Čapí hnízdo a celé to vypadá jako snaha o krácení daní. Což je u někdejšího ministra financí a dnes předsedy vlády poněkud potíž. A jak Babiš reagoval? Vytáhl lithium.

Pamatujete? Před volbami 2017 tu byla mimořádná schůze sněmovny. ČSSD se pokusila prý ukrást nám náš národní poklad, na který upozornil server Aeronet – Lithium aneb Vidina zbohatnutí Česka po nálezu nerostného bohatství. Hnutí ANO ho zachránilo. O věci se sice už nikdy nemluvilo, ale to nevadí.

A tak naprosto nečekaně dnes, uprostřed nekonečné vládní krize a nového vyšetřování v souvislosti s Babišem, tu máme znovu český národní poklad: lithium, naše vysněné zlato.

Je zjevné, že Babišův marketér Marek Prchal se hodně snaží, ale tohle už je trochu moc okaté i na něj. Nové trestní stíhání, slabý premiér, kterého ponižuje prezident… a tak vytáhneme nečekanou kartu. Lithium, jako bychom u nás objevili naftu.

Podle posledních příspěvků na sociálních sítích očekáváme, že Česká republika bude brzy nejbohatší zemí v regionu. Anebo taky ne a prostě se podařilo odvést pozornost. Tak co, Marku a Andreji, není to už trapné alespoň teď?

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora