Babišovi lidé se drží šéfova kréda: „Všetci kradnú“

Eric Drooker

Ministr financí se rád staví do role kazatele dobré morálky, ale přitom si neumí udělat pořádek ani mezi svými zaměstnanci. Jak se ukázalo, Babišovým píáristům není proti mysli ukrást například fotografie, kterými posléze, bez souhlasu jejich autora, vytváří dokonalou image svého chlebodárce.

Známý snímek Andreje Babiše s jeho „nemanželkou“ Monikou nevznikl na objednávku holdingu ani oligarchy samotného, a tak není divu, že fotograf, který je jeho autorem, není nadšen z volného šíření na sociálních sítích. Navíc když se „cizím peřím“ chlubí nová správkyně Agrofertu a rodinný PR manažer Marek Prchal se ani neobtěžoval počkat na svolení Michala Čížka, který záběr pořídil.

Vypadá to, že Babišovi lidé žijí podle interních zákonů, které nedbají na osobní vlastnictví nebo autorské právo. Zřejmě je podle „agrokodexu“ všechno všech, nebo, ještě lépe, všechno Andrejovo.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner