Babišovi prý vadí, že se Krnáčová stýkala s Langerem

Eric Drooker

Nejen peprný slovník Adriany Krnáčové, ve kterém má na denním pořádku slova jako debil, kokot nebo č..ák, prý leží v žaludku předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi. Hlavním důvodem k odvolání primátorky má být podle Krajských listů hlavně její úzké propojení s Ivanem Langerem. To však bývalý ministr vnitra popírá a říká, že kdyby tohle byl důvod k vyřazování členů z ANO, věděl by, co má do budoucna dělat.

Problém, který Krnáčovou může stát její rychle nabytou politickou kariéru, by měly prý být schůzky s Ivanem Langerem. Ten však takovou informaci dementuje. „Je pravda, že v té době, kdy jsem byl ministr vnitra a paní Krnáčová pracovala v Transparency International, jsme se spolu bavili o protikorupčních zákonech,“ řekl Svobodnému fóru Langer. V současné době ale s primátorkou Prahy žádný kontakt nemá. Informace, že byl měl být strůjcem jejího odvolání z funkce, ho ale pobavila. „Kdyby to v ANO takhle fungovalo, klidně bych se chodil objímat s každým jejich členem,“ říká.

Kongresové centrum zřejmě nepomůže

Pražské primátorce zřejmě k udržení její pozice nepomůže ani fakt, že se usilovně snaží převést na Babišovo Ministerstvo financí lukrativní stavbu. Jak Svobodné fórum informovalo, Krnáčová na žádost svého šéfa z ANO vyměnila celé představenstvo Kongresového centra, aby o jeho budoucnosti místo města mohl rozhodovat Babiš. Jak tvrdí Krajské listy, ministrovi financí a stranickému šéfovi Krnáčové nevadí ani hrubá slova, která primátorka v poslední době ráda používá. Projektanty tunelu Blanka označila za debily a správu hlavního města podle ní vedou kokoti. Na zasedání rady města prý ráda používá i tvrdší výrazy. Podle zdroje SF z magistrátu se Krnáčová nebojí běžně používat ani slova krajně vulgárně označující pánské přirození.

Babiš zapomíná, jaký byl s Langerem kamarád

Pokud je pravda, že Krnáčová přijde o své křeslo jen proto, že se kdysi stýkala s Ivanem Langerem, je Andrej Babiš poněkud krátkozraký. Sám se před lety s bývalým ministrem vnitra velmi přátelil a dokonce mu byl na svatbě. „To je pravda, ale ten vztah už je od doby, kdy Andrej začal spojovat moc v různých odvětvích, někde úplně jinde,“ řekl SF Langer. „Teď zrovna čekám kontrolu z jeho ministerstva ve firmě, kde jsem spolumajitelem,“ dodává.

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]