Babišovi se nelíbí drahé fotky Schillerové ze státních peněz. Exministryně ovšem tvrdí, že je platilo hnutí

Alena Schillerová a Andrej Babiš (oba ANO) (ČTK)

Alena Schillerová a Andrej Babiš (oba ANO) | FOTO: ČTK

Zvláštní situace nastala kolem fotografií Aleny Schillerové, které měly stát daňové poplatníky téměř dva miliony korun. Exministryně financí sice tvrdí, že osobnější snímky platilo hnutí ANO, ale to zřejmě neví jeho předseda Andrej Babiš. Ten totiž v rozhovoru pro Mladou frontu DNES vyjádřil své znepokojení nad jednáním bývalé vicepremiérky.

Vlna kritiky, která se snesla na bývalou šéfku státní kasy, byla velká. Kritici jí vyčítali především to, že ministerstvo financí utratilo 1,93 milionu korun za fotografie, které Schillerová dávala na sociální sítě. To ovšem exministryně odmítá a hovoří o tom, že její snímky měly veřejnosti vysvětlit složitou materii úřadu, který zastupovala.

(Týdeník FORUM)

Osobnější fotografie byly podle vyjádření Aleny Schillerové fakturovány ANO a státní peníze na ně použity nebyly. Toto sdělení potvrzují i výpisy z transparentního účtu hnutí Andreje Babiše, podle nichž je zřejmé, že peníze odtud skutečně odcházely. To zřejmě neví šéf ANO, který se v rozhovoru pro deník, spadající do jeho holdingu Agrofert, ohradil proti jednání své blízké spolupracovnice.

„Byl jsem naštvaný. Bylo to naprosto zbytečné, poškodilo to celé hnutí. Já osobně jsem vždycky takovéto věci striktně odděloval. Věci, které patřily pod hnutí, byly pod hnutím,“ řekl Babiš Mladé frontě DNES. Tak to ovšem mělo podle vyjádření Schillerové být i v jejím případě. To však bývalému ministerskému předsedovi zřejmě někdo zapomněl říct.

Babiš však exministryni prozatím odpustil a vzkázal jí, jak se má do budoucna chovat. „Věřím, že se z toho ponaučila a začne už komunikovat tak, aby se věnovala své specializaci, financím, a hlavně sněmovně jako šéfka klubu ANO. Bez fotek s pávy,“ sdělil předseda ANO pro MF DNES.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články