Babišovi se už nedá věřit vůbec nic. Ze lží se usvědčuje sám

Oligarcha a šéf ANO Andrej Babiš (ČTK)

Oligarcha a šéf ANO Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Zatím stále ministr financí se v posledních dnech stal mediální hvězdou číslo jedna. Přestože si pozornost médií vždy velmi užíval, a i proto si koupil vydavatelství Mafra, dnes by zřejmě raději četl o startujícím mistrovství světa v hokeji. Místo toho se sedmá velmoc zabývá tím, jak Andrej Babiš ovlivňoval publikování článků v Mladé frontě DNES. Sám vicepremiér pak lže, kudy chodí, a sám sebe přitom ještě nechává přistihnout.

Kampaň, Chovanec, sledování, neslyšel jsem. Nejpoužívanější slova, která Babiš posledních několik dní používá. Občas se ještě dostane na Sobotku a daně. Hlavním tématem ufňukaného ministra je ale jednoznačně snůška výmyslů o tom, jak nezasahuje do objektivity „svých“ novin a ten, kdo to o něm tvrdí, je součástí kampaně, která je proti němu vedena.

Šéf státní kasy je přece čistý jako padlý sníh a všechno vysvětlil v dopise sněmovně, kterému podle jeho slov nikdo nerozumí. Nabízí se tedy otázka, proč ho nenapsal, tedy nenechal napsat, tak, aby byl srozumitelný? Vysvětlení je zřejmé. Nic takového nejde, protože machinace, které Babiš zakrývá svými vzteklými komentáři, evidentně nejsou úplně v pořádku.

Díky nahrávce, která unikla na internet a z níž je patrné, že ministr financí jasně zneužíval své pozice majitele dvou deníků a útočil tak na své politické oponenty, vyplul na povrch další problém, o kterém se zatím hovořilo pouze potichu. A zde se opět ukazuje, že Babiš, nejen mění názory ze dne na den, ale především nepokrytě lže.

Ještě včera tvrdil, že nahrávka je podvrh. A dnes? Provokace novináře MF DNES, se kterým na záznamu koordinuje vydávání kompromitujících článků o Milanu Chovancovi. Takže ve čtvrtek se jedná o zmanipulovaný záznam, den poté jde o tak oblíbenou kampaň, které součástí je i proradný žurnalista. Lež za lží lemují cestu Andreje Babiše.

Bohuslav Sobotka před časem vyzýval ministra financí, aby se zachoval jako chlap. Mluvil sice o odstoupení z vlády, ale jeho výzva by se dala používat zas a znova. Pokud to Babišovi ještě nikdo neřekl, autenticitu nahrávky už sám potvrdil, a to nejen podaným trestním oznámením, ale i výkřiky o provokaci ze strany dnes už bývalého redaktora MF DNES.

Nelze se tvářit, že problém neexistuje a že se jednalo o nějaké nevinné povídání u kávy. Šlo o objednávku dehonestace ministra vnitra prostřednictvím médií a to již nikdo nezmění. Volání po vysvětlení je k ničemu. Co vysvětlovat na takovémto bezprecedentním ovlivňování veřejného mínění? Nic, vyvodit z něj důsledky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články