Babišovi vyjde sbírka dadaistických textů Andykódy

AUTOR: Poetický holding SEIFERT

Nesouvislá řeč zmatkujícího populisty v čele tohoto státu z nedávné tiskové konference vyjde knižně. Sbírka needitovaných dadaistických textů premiéra Babiše nazvaná Andykódy je už připravena k tisku i s nápaditými ilustracemi. Autoři na uskutečnění tohoto záměru za jediný den vybrali už desítky tisíc korun a na knihu dokonce natočili i recitační upoutávku ve stylu televizního pořadu, jímž komunisté znechucovali lidem poezii.

Andreji Babišovi, jemuž v době zdravotní a ekonomické krize dvojnásob selhává jeho protismyslný model „řízení státu jako firmy“, už přestalo být rozumět. Situaci, v níž Babišovy scestné reakce na dotazy novinářů předčí už i výkony vysmívaného komunistického aparátčíka Miloše Jakeše, chce skupina lidí, která se označuje jako „Poetický holding SEIFERT“, zachytit knižně a uchovat jako důkaz míry úpadku české společnosti.

FORUM 24 (archiv)

Autoři nápadu už totiž s nadějí vyhlížejí dobu, v níž člověk nebude věřit, že něco takového bylo vůbec možné. „Jen nesplacený státní dluh a tato knížečka vám budou připomínat, že se to opravdu stalo,“ vysvětlují na portálu Donio, jehož prostřednictvím oslovují sympatizanty tohoto projektu s žádostí o drobný příspěvek na vytištění zmíněného titulu, který si takto lze i objednat. Svůj záměr tam sami popisují následovně:

Knížka jako důkaz
Až se jednou budete dívat zpět na tuhle podivnou dobu, budete chtít mít v ruce hmotný, fyzický důkaz její existence. Právě takovou připomínkou je tato drobná brožurka, sbírka dadaistických textů premiéra Babiše – ANDYKÓDY.

Až jí budete jednou listovat, možná se svými dětmi nebo vnoučaty, nebudete věřit, že něco takového bylo vůbec možné. Jen nesplacený státní dluh a tato knížečka vám budou připomínat, že se to opravdu stalo.

Jádrem sbírky je pásmo sedmi básní nazvané PROJEV. Jde o doslovný přepis premiérova vystoupení na tiskové konferenci v první polovině letošního října. Dali jsme si záležet na tom, že projev je zachycen s naprostou autenticitou, slovo od slova. Nic není doplněno a nic není vynecháno. PROJEV jsme doplnili výběrem textů z autorovy rané tvorby. Nemohli jsme čtenáře ochudit o legendární Motýle a další básně. Celá sbírka je citlivě a s láskou graficky zpracována a doplněna autorskými ilustracemi ve stylu art brut.

Pokud se nemůžete dočkat, už teď si ANDYKÓDY můžete prohlédnout online.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]