Babišovo ego na dně. Fiala předsedá Evropě, on vykládá hrstce seniorů v Dobřanech

Premiér Petr Fiala na summitu EU (Úřad vlády ČR)

Premiér Petr Fiala na summitu EU | FOTO: Úřad vlády ČR

Právě teď na Andreje Babiše opět tvrdě doléhá jeho loňská prohra ve volbách. Zatímco on v teniskách objíždí venkov, kde hrstce seniorů rozdává kšiltovky a vypráví o tom, jak za něj bylo nejlépe ve vesmíru, Petr Fiala se schází s elitou Evropy a předsedá Evropské radě. Pro Babiše a jeho ego naprosto zdrcující situace.

Právě tam se rád fotil. V Bruselu. Kdekoliv v zahraničí s kýmkoliv. Rád ze sebe dělal světového politika, který se s úsměvem baví s lídry západních států a řeší s nimi osud lidstva. Jenže realita byla trochu jiná. „Kamarádil“ s ním jen Viktor Orbán. Dokud byl Babiš premiérem. Vyfotil se s ním Macron, hrát kašpárka v Babišově předvolební kampani ale už na rozdíl od Orbána odmítl. Pro všechny lídry EU byl Babiš vždy logicky tím, kdo si ze společné pokladny v rozporu s pravidly bere peníze do své kapsy.

Také pro ně je osvěžením, když na jednání přijede normální politik jako zástupce ČR, který nečerpá miliardové dotace, který je solidární a umí jednat, ne ječet. A tak nyní můžeme sledovat, jak Petr Fiala a jeho vláda přebírají předsednictví České republiky v Radě EU. V té době se Babiš snaží vší silou upoutat na sebe pozornost. A je to horší a horší.

()

Nezabírají trika se lvem, nezabírají tenisky, ječení, nadávky na vládu. Prezidentské předvolební průzkumy nevypadají pro Babiše dobře. Ve druhém kole by neuspěl. V zemi je až příliš mnoho lidí, pro které je nepřijatelný. Navíc soud, který pro něj rovněž nevypadá moc dobře, se rychle blíží. Už po prázdninách.

Pravděpodobně není dne, kdy by Babiš nelitoval volební prohry. Tyto dny ale pro jeho ego musejí být mimořádně zdrcující. Fiala stojí v čele Evropy, on s karavanem objíždí malá města, kde mluví s hrstkou přesvědčených seniorů. S těmi, kteří už jsou jeho a nepotřebuje je dál lákat. Když na jeho mítink přijdou mladí, tak proto, aby ho vypískali. Tak jako ve Zlíně nebo Horním Slavkově. Kampaň k ničemu. Špatné dny pana předsedy opozice budou pokračovat.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]