Babišovo handlování. Prodá naši zemi Rusku, aby měl podporu od Zemana

Miloš Zeman a Andrej Babiš (ČTK)

Miloš Zeman a Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Podle serveru Seznam Zprávy předseda vlády Andrej Babiš neponechá dalších pět let ve funkci ředitele Bezpečnostní informační služby Michala Koudelku. Jedná se o další z řady ústupků proruským zájmům prezidenta Miloše Zemana. Babiš to udělá proto, aby od Zemana získal podporu ve volbách a aby si pojistil, že bude jmenován premiérem, i když hnutí ANO nebude po sněmovních volbách první. Jedná se o skandální zaprodávání vlastní země. Babiš se takovým krokem jasně zařadí mezi vlastizrádce Zemanova typu, protože Koudelkův konec si přejí hlavně Rusové z putinovského tábora a jejich domácí pomahači.

Koudelkovi končí mandát 15. srpna. Babiš dobře ví, že jde o muže velmi oceňovaného v zahraničí a velmi neoceňovaného na Pražském hradě. To je logické, protože prezident a jeho okolí jsou otevřenou součástí ruské páté kolony. Premiér je teď ve složité situaci, ještě potřebuje alespoň občas předstírat, že sám je prozápadní politik a že hnutí ANO je snad liberální strana, jenže to těmito volbami a dalším ústupkem Zemanovi definitivně skončí.

Šokovaný tím, že Babiš opět podlehne a zradí, může ale ve skutečnosti být jen někdo, kdo poslední roky nesleduje dění na české politické scéně. Jistě, hnutí ANO stále ještě formálně v Evropském parlamentu sedí v té údajně nejproevropštější liberální frakci Renew Europe. Navíc má také eurokomisařku Věru Jourovou, která bojuje za svobodu v Polsku a Maďarsku, zatímco vážné problémy České republiky na stejném poli zcela ignoruje. Ale to je tak všechno.

Michael Kocáb a Michal Pavlíček (ČTK)

Poslanci hnutí ANO v českém parlamentu hlasují v jednom šiku s proruskými komunisty a s dalšími extremisty z SPD. Neštítí se hlasovat pro příznivce Putinova Ruska, dezinformačních webů a různých obskurních spolků, když jde o obsazování mediálních rad. Nejfanatičtější odpůrci Evropské unie v mediálních radách Hana Lipovská, Josef Nerušil, Petr Žantovský či Pavel Matocha prošli do mediálních rad právě z vůle Babišova vládního hnutí.  A co je hlavní – hnutí ANO svou podstatou není žádnou demokratickou stranou, ale uskupením jednoho muže, který jak v hnutí, tak i v Česku zavádí ruský model řízení.

Babišovy noviny otevřeně šíří ruskou propagandu, tisknou autory, kteří jsou miláčky Parlamentních listů a jim přidruženích webů a bulvární Expres.cz s nimi má dokonce inzertní spolupráci. MF DNES běžně rozšiřuje lži o Evropské unii a straší migrační vlnou. Na těchto médiích není liberálního ani prozápadního vůbec nic. Stejně jako není nic liberálního a prozápadního na panu Babišovi.

Andrej Babiš se bojí, že by po nástupu nové vlády přišel o všechny dotace a že by se mohly začít řešit všechny podezřelé věci, které se tu za poslední roky nashromáždily. Udělá všechno pro to, aby jej jeho spojenec Zeman podržel tak, jak potřebuje. I proto je nutné, aby demokratické koalice uspěly co nejvýrazněji – pole působnosti pro prezidenta by se významně zúžilo. Koudelku už to ale nejspíš nezachrání.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]