Babišovo hnutí se propadlo a už by nedosáhlo na vládu, opozice by měla podle průzkumu většinu. Premiérovi nevěří 64 % lidí

ČT

Volební model ČT | FOTO: ČT

ANO stále padá, Piráti ho dotahují. Posilují také další opoziční strany. Naopak komunisté a ČSSD mimo sněmovnu. Tak vypadá dnes zveřejněný aktuální volební model. Informaci zveřejnila Česká televize. Pokud by se teď uskutečnily volby do Poslanecké sněmovny, Andrej Babiš by neměl s kým složit vládu. Opoziční strany, které dlouhodobě ujišťují, že s Babišem by do vlády nešly, by získaly většinu a byly by schopné vládu složit. A to je jen jedna ze špatných zpráv pro Andreje Babiše.

Premiér Andrej Babiš je nejméně důvěryhodný zdroj informací v souvislosti s čínským virem. Podle průzkumu, který v Otázkách Václava Moravce zveřejnila Česká televize, je právě premiér tím, kterému věří nejméně lidí, 36 %. Naopak nejvíce lidé věří informacím, které podávají epidemiologové a odborníci, těm věří 76 % lidí. Důvěru 68 a 69 % mají veřejnoprávní média. Romanu Prymulovi věří 52 % občanů.

Průzkum se uskutečnil na přelomu září a října, tedy ještě před tiskovou konferencí, kde Babiš před necelým týdnem pronesl svá slova o tom, že neudělal chyby a že lidé, co měli přijít, tak nepřišli, a proto jsme tam, kde jsme. Václav Moravec v pořadu konfrontoval s výsledky průzkumu dvojministra Karla Havlíčka. Ten řekl, že prý jsme ve válce a prohráváme. „Nevyprovokovali jsme tuto válku, v tuto chvíli prohráváme a musíme udělat všechna opatření, abychom ji stabilizovali. Víme, jak na to,“ pronesl také Karel Havlíček.

Podstatnou část času, který v pořadu měl, se snažil vysvětlovat, že vláda zas tak moc za nic nemůže, že svůj podíl má opozice, a několikrát opakoval, že za současný stav může také piknik na Karlově mostě. Ten přitom nepořádala opozice a organizátoři měli povolení od hygieniků. Jen tak mezi řečí také řekl: „Během prázdnin se to podcenilo.“ Ano, to je evidentní.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner