Babišovo město na severu dostalo dárek o den dříve. Rezavý dým z chemičky pana premiéra

Oranžový dým se opět valil z Lovochemie (Lovo Slovo)

Oranžový dým se opět valil z Lovochemie | FOTO: Lovo Slovo

Obyvatelé Babišova města na severu dostali dárek o den dříve. 23. prosince totiž Lovochemie na okraji Lovosic vypouštěla oranžovorezavý dým. Zachytily to fotoaparáty řady lidí, pár fotek se objevilo na sociální síti, snímek od čtenáře zveřejnil i místní tisk. Nebylo to poprvé, podobný dým se nad chemičkou objevuje častěji. Tentokrát ho vítr sunul přímo směrem na město. Co přesně dým obsahuje, není jasné. Monitoring ovzduší, který provozuje město řízené ANO a komunisty, nic významného neuvedl.

V minulosti se na Lovochemii a Agrofert s dotazem, o co jde, obraceli občané i média. Vždy přišla odpověď, že barevný dým se z fabriky valí pokaždé, když rozjíždí jednu ze svých výroben. A to je asi tak vše.

()

Co je na tom zajímavé? Že jde o Lovosice  a Lovochemii. Jde o první velký podnik, který po roce 1989 současný pan premiér za nevyjasněných okolností získal. Tady poznal svoji manželku Moniku, která pracovala na sekretariátu. Odtud startoval svoji kariéru.

Další pěknou zajímavostí je, že právě v Lovosicích Babišovo ANO dosahuje nejvyšších volebních výsledků. Maximum zde bylo necelých 60 % hlasů. Ve zdejší chemičce působil jako ředitel také současný ministr životního prostředí Richard Brabec, který se nyní tolik zapletl do kauzy Bečva spojované s další chemičkou Babiše, Dezou.

A poslední zajímavost: už druhé volební období vládne městskému úřadu v Lovosicích ANO, někteří členové zastupitelstva jsou personálně provázáni s chemičkou Lovochemie, další tam mají rodinné příslušníky, případně pracují na ministerstvech držených ANO.

Dým tedy jen tak nezmizí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]