Babišovo vrtění psem ve Švýcarsku: Jeho bývalá žena dramaticky žádá o klid. Neklekli na ni?

archiv

Beata Babišová a Andrej Babiš | FOTO: archiv

Beata Babišová, bývalá manželka českého premiéra, přečetla na videu pro TV NOVA třesoucím se hlasem předem napsané prohlášení. Žádala o klid a o soukromí a potvrzovala, že její syn je nemocný. Prohlášení bylo krátké a mělo jasný význam – podpořit bývalého muže v jeho snaze podrýt důvěryhodnost výroků jejich společného syna Andreje a také důvěryhodnost a motivy novinářů.

ČTK

Co k tomu říci? Andrej Babiš ml., jehož údajná psychická nemoc z něj podle jeho otce dělá nedůvěryhodného svědka jeho činů, napsal sám českým novinářům, že na něj jeho matka začala tlačit, aby již s novináři nemluvil. A sdělil, že je to zřejmý výsledek nátlaku jeho otce na matku.

V této rodině něco není v pořádku. Paní Babišová věděla, co její syn reportérům říkal, stála před měsícem u toho a nijak proti tomu neprotestovala. A náhle, po rychlé a urgentní návštěvě českého premiéra a bývalého muže u ní v Ženevě, si najednou uvědomila, že ji novináři ze Seznamu obtěžují a narušují soukromí její a jejího syna.

Je to děsivé, jak se mění chování lidí po setkání s naším předsedou vlády. Hodnocení podle selského rozumu je jasné:

Babiš odjel do Švýcarska vrtěti psem a ovlivnit případné svědky. A výsledkem je dramatické a čtené prohlášení jeho ženy. Co si o tom máme myslet jiného, než že „naši“ tu na někoho zase „klekli“. A propojení této akce s TV NOVA jasně ukazuje, že na tom pracoval celý komunikační tým.

Je to prostě zcela nechutné. Andrej Babiš nemá žádné hranice.

Plné znění vyjádření Beaty Babišové

„Vážení, zdravím vás ze Švýcarska. Jako matka Andreje Babiše mladšího cítím zásadní povinnost vyjádřit se ke skandálnímu útoku proti soukromí mého syna a mě. I přestože jsem reportéry Slonkovou a Kubíka výslovně upozornila na to, že můj syn je nemocný, a proto rozhovor s ním nepřipadá v úvahu, udělali to, že skrytou kamerou rozhovor se mnou a mým synem natočili a zveřejnili.

Tento rozhovor sugestivními otázkami vedli tak, aby vyzněl v neprospěch Andreje Babiše staršího a skandalizací naší rodiny. Jako matka nemocného syna tento postup novinářů Slonkové a Kubíka striktně odsuzuji a žádám všechny slušné novináře, aby se k této nehorázné kampani nepřipojovali. A dále neubližovali mým dětem a celé naší rodině.

Tím, že byla zveřejněná adresa našeho bydliště, dnes nemůžeme svobodně ani vyjít z bytu na ulici. Prosím novináře, aby respektovali naše soukromí, zdravotní stav našeho syna a dál nás neobtěžovali.

Požádala jsem naše advokáty o ochranu práv celé naší rodiny. Ještě zvlášť žádám paní Slonkovou a pana Kubíka, kteří po měsíci zase přišli do domu, kde bydlíme, 16. listopadu 2018, aby nás už neobtěžovali, protože už s nimi hovořit nebudeme. Děkuji.“

archiv

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner