Vystoupení Andreje Babiše je naprosto skandální, premiér musí skončit. Tisková konference vlády vyvolala velké reakce

Premiér Andrej Babiš (ANO) (Evropská unie)

Premiér Andrej Babiš (ANO) | FOTO: Evropská unie

Premiér Andrej Babiš na pondělní tiskové konferenci vlády výbuch ve Vrběticích z roku 2014, při kterém zemřeli dva čeští občané, označil za „útok na zboží“. Podle něj nešlo o akt státního terorismu. Rusko prý neútočilo na Českou republiku, ale pouze na zboží bulharského obchodníka se zbraněmi.

Konstatování premiéra republiky vyvolalo velké reakce. „Takže podle pana premiéra nešlo o teroristický útok na ČR?! Co to teda bylo? To snad nemohl myslet vážně!“ napsal na twitter předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

K tiskové konferenci vlády se vyjádřila i předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. „Vystoupení Andreje Babiše na tiskové konferenci je naprosto skandální. Místo premiéra suverénní země předstoupil mluvčí ruské vlády, který vědomě zlehčil nepřátelský akt ze strany Ruska. Premiér musí skončit,“ napsala na twitter.

„Dva mrtví čeští občané nejsou žádné zboží!“ poznamenal k rétorice premiéra Babiše místopředseda ODS Martin Baxa.

„Málokdo je takový mistr slova jako Andrej Babiš. Během jednoho sdělení tisku dokáže být zároveň cynický (dva lidské životy nic neznamenají) a i servilní vůči Rusku a Zemanovi (nebyl to útok na ČR),“ okomentoval Babišovy výroky bývalý místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička.

Ke kritice se přidal i bývalý předseda vlády České republiky Mirek Topolánek.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]