Babišovy Lidové noviny oslavily narozeniny normalizačního premiéra Lubomíra Štrougala

Předseda federální vlády Lubomír Štrougal při četbě denního tisku (Facebook "Předseda vlády Lubomír Štrougal")

Předseda federální vlády Lubomír Štrougal při četbě denního tisku | FOTO: Facebook "Předseda vlády Lubomír Štrougal"

Noviny předsedy vlády Andreje Babiše nemají problém oslavit narozeniny normalizačního premiéra Lubomíra Štrougala. Koneckonců je zřejmé, že Babiš má ke Štrougalovi svojí komunistickou mentalitou blízko. I Lubomír Štrougal nejednou Andreje Babiše pochválil. Řekl dokonce pro Parlamentní listy, že Babišovo podnikání produkuje stále nové hodnoty.

Lidové noviny, kdysi výspa demokratické žurnalistiky, nyní za nového majitele, který byl agentem komunistické policie, věnovaly v páteční příloze Lubomíru Štrougalovi místo hned na čtvrté straně v roztomilém útvaru „Roky s Lubomírem Štrougalem“. Nepříliš kreativně tam redakce vlepila čtyři Štrougalovy portréty z různých etap jeho života. První je z roku 1964, kdy se stal Štrougal právě komunistickým ministrem vnitra.

Štrougal byl premiérem federální vlády Československa v letech 1970-1988. Nese spoluzodpovědnost za potlačování občanských a lidských práv během let normalizace a také za hospodářské zaostávání země. Kupříkladu je také spoluzodpovědný za střílení lidí na hranicích, když chtěli opustit totalitní stát.

Redaktor Vladan Šír z pátečních Lidových novin a jeho šéfredaktor Ištván Léko dobře slouží svému majiteli a vyvolávají dojem, že mezi představiteli komunistické diktatury byli také milí lidé.

Je to opravdu strašné, co se stalo s Lidovými novinami.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]