Babišovy noviny píší o tom, že Šlachta půjde do politiky

FB RŠ

Bývalý ředitel ÚOOZ a náměstek ředitele Celní správy Robert Šlachta | FOTO: FB RŠ

Někdejší policista Robert Šlachta vydal knihu a chystá se objíždět Českou republiku. Dlouhodobě se hovořilo o jeho chystaném vstupu do politiky a tuto informaci ve středu potvrdila MF DNES, která patří do holdingu Agrofert premiéra Andreje Babiše. Podle autora článku Petra Koláře se nové uskupení bude jmenovat Přísaha občanům.

„Všechno zvažuji, nějakým způsobem o tom přemýšlím a uvidím, co bude dál. Nevylučuji to, ale není to lehké rozhodnutí,“ uvedl Šlachta pro MF DNES. O jeho kandidatuře do Senátu psal například novinář Jaroslav Kmenta.

Šlachta odešel od policie po vzniku Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ). Ten vyvolal na přelomu jara a léta 2016 vážnou roztržku uvnitř tehdejší vládní koalice mezi ČSSD a hnutím ANO. Policejní prezident Tomáš Tuhý oznámil záměr sloučit oba útvary 8. června, ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) pak s nápadem souhlasil pod podmínkou, že se reorganizace nedotkne živých kauz. Tehdejší vicepremiér a ministr financí a nynější předseda vlády Andrej Babiš (ANO) ovšem obvinil Chovance z destabilizace policie, ministr vnitra zase Babiše z dezinformační kampaně. Do věci se zapojily zejména Babišovy Lidové noviny, které dlouhodobě NCOZ kritizovaly.

Šlachta pak pracoval tři roky jako náměstek generálního ředitele Celní správy ČR pro oblast pátrání.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner