Babišovy noviny už vědí, že Kulhánek bude dobrý ministr. Zhodnotil jim ho i Šlachta

Ministr zahraničních věcí Jakub Kulhánek (Ministerstvo vnitra)

Ministr zahraničních věcí Jakub Kulhánek | FOTO: Ministerstvo vnitra

Staronovému šéfovi ČSSD Janu Hamáčkovi došly nápady, a když mu post na ministerstvu zahraničí odmítla nejspíš i uklízečka, rozhodl se pro náměstka z vnitra Jakuba Kulhánka. Okamžitě se ale objevily informace, že možný budoucí ministr pracoval pro čínskou společnost CEFC – ostatně víme, že sám Hamáček má k Číně více než pozitivní vztah. Jenže už je to v pořádku. Lidové noviny premiéra Andreje Babiše totiž vypátraly, že Kulhánek rozhodně není bezpečnostním rizikem.

Sám Babiš je sice schovaný, nechává Hamáčka, aby se v problémech koupal sám, ale jeho mediální divize z Agrofertu pracuje dál. Když je potřeba, vždy nastoupí známý investigativec Martin Shabu (to je ten, co byl spoluautorem článku o tom, že ve zprávě OLAFu o Čapím hnízdě se nemluví o podvodu – v článku lhal), a zaktivizuje své zdroje.

Eric Drooker

V Lidovkách vyšel 14. dubna článek s titulkem Kulhánkova síla je Hamáček za zády. Možný příští pán Černínského paláce má ale i jeden rétorický handicap. Když se nejprve zaměříme na Hamáčka, člověk by se chtěl zasmát tomu, že někdo tak slabý jako on by mohl být něčí silou, ale dobře. Pojďme se podívat na to, co novinářská hvězda jménem Shabu objevila.

Kulhánek totiž tvrdí, že pro čínskou CEFC pracoval pouze jako konzultant. Dalším důkazem toho, že není nijak problematický, má být fakt, že získal bezpečnostní prověrku na nejvyšší stupeň. A přidávají se i Lidovky s následující citací z bezpečnostního prostředí: Já v něm bezpečnostní riziko nevidím. A už vůbec ne směrem k Číně. Autor citátu ale uveden není, jelikož informaci sdělil pod podmínkou anonymity. Je tedy štěstí, že anonymně uvedl zrovna to, co se hodilo.

Lidové noviny se ale na názor na Kulhánka zeptaly ještě jedné zásadní celebrity, kterou rády propagují, a tou je Robert Šlachta. Byl to úředník. Nevnímal jsem ho ani špatně ani dobře. Vždy se na zásadní rozhodnutí čekalo na pokyn od ministra zahraničí, prohlásil náš národní policista.

Pokud jste měli ohledně figurky jménem Kulhánek nějaké obavy, Babišův novinář je jistě efektivně rozptýlil. A kdyby ne, doporučuje ho i Jana Maláčová! Jakuba Kulhánka znám 10 let, potkali jsme se v Bruselu, kde jsme oba tenkrát pracovali. Oba jsme dostali šanci studovat na špičkových zahraničních univerzitách – i to z nás udělalo sociální demokraty. Jakub zná MZV zevnitř, je extrémně pracovitý a bude skvělým ministrem, napsala na twitteru.

No řekněte, copak by se teď dalo pochybovat, že bude ještě líp?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články