Babišovy posily v RRTV klekly na Reportéry ČT. Kvůli Mynářovi

Andrej Babiš (repro: www.anobudelip.cz/cs/)

Andrej Babiš | FOTO: repro: www.anobudelip.cz/cs/

Andrej  Babiš rád staví. Že za cizí peníze, kde je podezření, že je podrazem vymámil z Bruselu, sice rozčiluje evropské komisaře a českou policii, ale předsedu  vlády neodrazuje . Znovu inspirován faunou totiž po Čapím hnídě  postavil trojského koně.  Tentokráte ale bez dotace a zadarmo. Materiál totiž pořídil z výprodeje a dopravu za hubičku. Nebo  kmotrovský polibek. Mzdy za něj bude platit stát. I škůdce do útrob proradného zvířete pořídil bez koruny, opatřil mu je totiž Hrad.  Sotva je  Babiš s Okamurou a komunisty dopravil do  Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, už tam tlučou  jejich  úhlavního nepřítele.  Českou televizi.  Za peníze eráru a podle not svých velitelů .

Vadim Petrov a Ladislav Jakl jsou novými přírůstky RRTV. Bývalý mluvčí Václava Klause a tajemník Václava Klause  nenechávají  od prvního dne ve svých nových židlích nikoho na pochybách, čí politické zájmy tu hodlají  tlačit. Těsně po svém zvolení totiž Petrov předvedl daňovým poplatníkům, jak si v reálu představuje respekt k zákonu. Který má hájit.

Chlápek, který se mj. s odzbrojující indiskrécí a jistě k „radosti“ britské tajné služby MI5 veřejně chlubí jejím zpravodajským kurzem, už pár dní po svém zvolení  do RRTV pléduje za stížnost Zemanova kancléře na Reportéry ČT. Kvůli  jejich příspěvku o Mynářově černé stavbě rybníku v Osvětimanech. Pikantní fakt, že tu  pyšný  absolvent kurzu spojenecké tajné služby horuje pro stížnost Putinovy spojky v prezidentské kanceláři na veřejnoprávní televizi ausgerechnet kvůli zjevné  černotě, navíc umocňuje urputnost, s jakou Petrov naléhal  na další radní, aby stížnost na ČT neodložili.

Že se i trojský kůň musí místo politických zadání řidit zákonem a správní  judikaturou, se tam prý Petrovovi podařilo vysvětlit až po perné půlhodině. A Mynářova stížnost na Reportéry ČT byla nakonec odložena. Že tu hned po zvolení do rady stejný Petrov (sic!) v proruských Parlamentních listech volal po odchodu populárního moderátora veřejnoprávní  televize Václava Moravce z ČT, pak v uvedených souvislostech už vůbec nepřekvapuje.

Jeho souputník  z RRTV Jakl ovšem nezůstává zrovna pozadu. Ještě s mokrým jmenovacím dekretem do vysílací rady  hýří všude  rozhovory, v nichž rovnou volá pro zrušení veřejnoprávní  televize. Země, kde se občan zadýchá leda nad Ordinací v růžové zahradě nebo  Voříškovými zprávami o hasičkých manévrech kvůli kočičce na stromě, aniž by klopýtl o politiku, investigativní publicistiku a dobrý biják, je prostě kýžený  ideál.

Babiš se ale tetelí blahem. Bez hlasů  jeho ANO  ve sněmovně by fosílie smluvně opoziční éry doteď mudrovaly v Klausově knihovně a vzpomínaly na báječná léta, kdy jim patřil svět. A jiným přišla pod psa. Právě vychytralý Babiš  je vrátil do hry pod podmínkou, že nenáviděné České televizi budou skrze RRTV škodit , kdykoliv zvedne prst nad zlodějnami a křivárnami od Strakovy akademie, přes Agrofert, až po Hrad.

Vděk Miloše Zemana na sebe nenechá nikdy dlouho čekat, umlčet v ČT jeho ruské a čínské spády včetně špinavostí jeho okolí je pro něj stejně důležité,  jako vyměnit vlastní nudnou ozvěnu na Barrandově za samolibé monology  v respektované veřejnoprávní televizi s mnohonásobným dopadem. Petrov a Jakl v RRTV stejně jako jejich parťák Žantovský  v ČTK a další jsou  Babišovou návnadou Hradu, že veřejnoprávní televize  skončí v rukou poslušných kmánů.  Mít je ve vlivné Radě pro rozhlasové a televizní vysílání je jeho  fantem v  dlouhé hře, kde se hraje i o příštího prezidenta republiky. Až Zeman odejde z Hradu nebo na věčnost a Babiš z úřadu premiéra, když ne na Pankrác.  Stát se příští hlavou státu  řepky a Penamu  bez umlčení a ovládnutí  veřejnoprávní  televize  a Husákem nové doby sám nedokáže.  Petrov a  Jakl na ČT  ode dneška vděčně kleknou. Čau lidi, bude  líp!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]